Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Batpig. Zobaczyła świnka niebo. Recenzja komiksu Roba Harrella

Batpig. Zobaczyła świnka niebo recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Komiksy – sekwencyjne historie obrazkowe – kojarzą się często z superbohaterami. Nawet najmłodsi znają już Dogmana, Spider-Mana czy Supermana. Ale przecież obok tych popularnych herosów Ziemi broni jeszcze wielu innych. Kiedy spojrzycie w niebo, możliwe, że zobaczycie Batpiga, bohatera nowego komiksu Batpig. Zobaczyła świnka niebo Roba Harrella.

Grzesiek Podlaski to świnka jakich sporo. Wraz z rodzicami mieszka w bloku, w dużym mieście, uwielbia grać w gry komputerowe, czytać komiksy i brać kąpiele błotne. Spędza też sporo czasu z przyjaciółmi – nietoperzycą Gryzeldą i karpiem Karolem. Jego życie niespodziewanie się zmienia, kiedy przyjaciółka boleśnie, ale przypadkowo, gryzie go w ryjek. W konsekwencji świnka zostaje obdarzona wieloma nadprzyrodzonymi zdolnościami. Teraz Grzesiek, we wcieleniu Batpiga, może ratować świat, stawiając czoła wulgarnym mieszkańcom, lub tym, którzy bezkarnie śmiecą. Jednak to nie koniec jego problemów. Batpig będzie musiał zmierzyć się również z prawdziwymi złoczyńcami i zranioną dumą swojego przyjaciela. Czy da sobie radę?

Batpig. Zobaczyła świnka niebo to przebojowy komiks dla starszych dzieci i nastolatków.
 batpig recenzja komiksu

Szybki rozwój fabuły, w której nie zabraknie absurdu i złośliwości, a także ciekawi bohaterowie, którzy wiedzą, co to swoboda, rozbawią do łez. Uznanie zyskuje szczególnie wpleciony w akcję rozwój postaci. W każdym z dziesięciu rozdziałów roi się od niedorzecznych sytuacji, które sprzyjają odważnemu działaniu, przezwyciężaniu własnych słabości i budowaniu przyjaźni. Treść przekonuje, że wszystko jest możliwe, o czym świadczy też tytuł publikacji.

Największym atutem komiksu jest dowcip. Zabawa słowem i „kibelkowe żarty” nadają wyrazistości i oryginalności. Komiks wymaga jednak dużej dawki poczucia humoru. I to specyficznego. W związku z tym dialogi zyskają tylu zwolenników, co przeciwników. Całości dopełniają kreskówkowe ilustracje o bogatej kolorystyce, w których mimika i gesty ukazują całą gamę emocji.

Batpig. Zobaczyła świnka niebo nie jest pozycją dla „grzecznych” dzieci. Wymaga dużej dozy dystansu i przyzwolenia na głupawkę. Z publikacji nie wyniesiemy wiele treści moralizatorskich czy dydaktycznych, ale będzie to zabawny wypełniacz czasu.batpig opinie komiks

 

Eliza Idczak

Batpig. Zobaczyła świnka niebo
Data premiery: 28 kwietnia 2022
Oprawa: miękka
Format: 140×210
Liczba stron: 240
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jaguar

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent