Siostry Niezapominajki. Sen Sary. Recenzja komiksu

Siostry Niezapominajki recenzja komiksu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Komiksy, jak każdy wie, to obrazkowe historie opatrzone zamkniętymi w dymkach wypowiedziami bohaterów. Jednak już nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to również doskonałe narzędzie wspomagające naukę czytania, wpływające na wyobraźnię i wzbogacające słownictwo. Mimo że każdy o nich słyszał, komiksy nadal nie zyskały tak szerokiego grona czytelników, na jakie zasługują. Warto to zmienić, sięgając na przykład po pięknie wydaną publikację Siostry Niezapominajki. Sen Sary Giovanniego Di Gregorio.

Sara, Kasjopeja i Lucillato osobliwe siostry, które jak każde rodzeństwo, potrafią równie głośno się kłócić, co zgodnie współpracować, by osiągnąć zamierzony cel. Najstarsza z nich, Sara, często śni o meduzach i olbrzymim drzewie. Sen, urywający się co noc w tym samym momencie, nie daje o sobie zapomnieć i wywołuje konsternację. Nie pomagają też rozmowy z mamą, która chwilami bywa bardzo tajemnicza.

Tuż przed Dniem Matki dziewczynki rozpoczynają śledztwo, mające na celu przybliżyć im przeszłość rodziców.

Sara ma też nadzieję, że znajdzie odpowiedzi na pytania ze snu, które codziennie kłębią się w jej głowie. Poszukiwania doprowadzają siostry na strych, gdzie znajdują stare zdjęcia, idealnie nadające się na prezent – pamiątkowy album. W przygotowania angażują również przyjaciółki mamy, które podobnie jak ona sama, coś przed nimi ukrywają. Czy siostrom uda się wyjaśnić matczyne tajemnice? I czy mają one związek ze snem Sary? Odkrycie okaże się dużo poważniejsze niż zakładały…

Publikacja włoskiego scenarzysty to ciekawa lektura na początek komiksowej przygody.

Przez 70 stron czytelnik poznaje losy ciekawych postaci, których mimika, gesty i dialogi nasycone są emocjami. Niebanalne bohaterki zachęcają do lektury różnorodnym charakterem i nietuzinkowym spojrzeniem na świat. Atutem komiksu jest również wartka akcja, wzorowo łącząca słowo pisane z obrazem. Podczas lektury siostry Niezapominajki przypomną czym jest empatia, pomoc innym i wytrwałość, a także więzy rodzinne.

Warto również dodać, że zawarta w dymkach ilość tekstu nie przytłacza, a dialogi pisane drukowanymi literami ułatwią czytanie początkującym czytelnikom. Duży ukłon należy się też Alessandrowi Barbucci za piękną kolorystykę i kreskę. Niejedni z sentymentem spojrzą na bohaterki przypominające postacie z bajki W.I.T.C.H., gdyż namalował je ten sam rysownik.

Zmuszanie do czytania nie wzbudzi miłości do książek, ale lektura komiksu już tak. 

Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po historię o siostrach Niezapominajkach. Magia, przygoda i tajemnica to dobra propozycja na niejedno popołudnie. A jeśli Waszym dzieciom spodoba się pierwsza część, na wiernych czytelników od 19 stycznia czekać będzie i druga – Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei.  Ciekawe czy kolejny tom również okaże się perełką…Siostry Niezapominajki recenzja

Eliza Idczak

Sen Sary. Siostry Niezapominajki. Tom 1 
Autor: Di Gregorio Giovanni , Barbucci Alessandro
okładka twarda
Data premiery: 2021-10-13
Seria: Siostry Niezapominajki
Liczba stron: 72
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent