Batpig. Świnka wysokich lotów. Recenzja komiksu
UD

Batpig. Świnka wysokich lotów. Recenzja komiksu

Batpig. Świnka wysokich lotów recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Życie superbohatera nie jest łatwe. Jak nikt inny musi pilnować, by nie obniżać lotów, mieć głowę pełną pomysłów, mierzyć się z ułamkami w szkole, a w dodatku jeszcze uważać, by nikt nie odkrył jego tożsamości. Trochę dużo, jak na jedną osobę, ale Batpig ma na to sposób. Sekretem dzieli się z czytelnikami w najnowszej, drugiej części komiksowej serii Roba Harrella Batpig. Świnka wysokich lotów.

Batpig, czyli Grzesiek Podlaski, coraz lepiej czuje się w skórze, a raczej stroju, superbohatera. Szczególnie, że ratowanie świata nie koliduje z opychaniem się pysznymi kanapeczkami i spędzaniem czasu z przyjaciółmi. Co więcej, posiadanie podwójnej tożsamości sprawia, że Grzesiek wkłada strój swojego serialowego idola! Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy, a to co złe może trwać wiecznie, szczególnie, kiedy na lekcji matematyki jakiś nikczemnik postanawia wstrzymać czas! Czy Batpig znajdzie na niego sposób? Jakim jeszcze postaciom będzie musiał stawić czoła?

Batpig. Świnka wysokich lotów to druga część serii Roba Harrella, w której tematem przewodnim jest walka dobra ze złem.Batpig. Świnka wysokich lotów opinie

Komiks, równie brawurowy i absurdalny jak część pierwsza, zachwyci miłośników bohaterskiej świnki. Każdy kolejny kadr i wypowiedź bohaterów rozpędza akcję, doprowadzając do kuriozalnych decyzji. I o to chodzi! Bo w tym przypadku im gorsza decyzja, tym… lepsza!

Rozśmieszaniem czytelnika ponownie zajęła się nietoperzyca Gryzelda i karp Karol. Takie połącznie nie może skończyć się inaczej, jak bolącym od śmiechu brzuchem. Jedenaście rozdziałów przedstawia sytuacje, które po raz kolejny wywołają głupawkę u tych, którzy potrafią wrzucić na luz. Wierni czytelnicy poznają nowe oblicza ulubionych postaci, które i tym razem przemycają kilka dydaktycznych wątków – podkreślają wagę różnorodności, wartość przyjaźni i bezinteresownej pomocy.

Kto pokochał pierwszą część Batpiga za dowcip, nie rozczaruje się sięgając po część drugą.

Autor uniknął nadmiaru słów i zbędnych komentarzy, doskonale bawiąc się dźwiękiem i słowem. „Kibelkowe żarty” wracają w nowej, jeszcze bardziej specyficznej odsłonie. Oprócz zabawnych dialogów, oczy cieszą kreskówkowe ilustracje, w których nie zabrakło istotnych szczegółów. Publikacja wzorowo łączy je ze słowem pisanym. Każdy fragment bajki to wesoła, przerysowana sytuacja, idealnie oddająca nastrój i pomysły bohaterów.

Podtrzymuję opinię z recenzji pierwszej części Batpiga. Batpig. Świnka wysokich lotów, jak i cała seria, nie jest pozycją dla „grzecznych” dzieci, gdyż wymaga dużej dozy dystansu i przyzwolenia na głupawkę. Ale jeśli już zdecydujemy się poluzować gumę w majtach i damy się ponieść szaleństwu, czeka nas kilka godzin śmiechu.Batpig. Świnka wysokich lotów opinie o komiksie

Eliza Idczak

Batpig. Świnka wysokich lotów
Autor: Rob Harrell
Rok wydania: 2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 248
Format: 14.0 x 21.0 cm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jaguar 

655 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent