Bajeczki z morałem – recenzja serii wydawnictwa Pryzmat

Bajeczki z morałem - seria kartonowych książeczek dla najmłodszych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Macie w domu przedszkolaka? Lubicie czytać dzieciom książki, które je rozśmieszą? Szukacie wierszowanych utworów? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na chociaż jedno pytanie, powinniście poznać serię Bajeczki z morałem wydawnictwa Pryzmat.

Bajeczki z morałem to wierszowane utwory dla najmłodszych, liczące dwanaście kartonowych książeczek. Każda z nich poświęcona jest innemu bohaterowi, którego zachowania odwołują się do codziennych doświadczeń dziecka. Na kartach książek przedszkolaki spotkają zapracowaną łanię Franię, która nie umie odpoczywać, Kąpiludki – wesołe stworki pomagające oswoić się z tematem higieny, a także złośliwą papugę, której przydałaby się lekcja dobrego wychowania. Będą też Zębolądki, rybka Ola, bojąca się chodzić do przedszkola i zebra Nora, która przygotuje każdego na wizytę u lekarza.

Autorka rymowanek – Anna Prudel – spisała się na medal.

Jej przyjemne w odbiorze teksty szybko wpadają w ucho, a lekki język utworów dostosowany został do odbiorcy. Pogodne historyjki przyjmie on z chęcią i uśmiechem na twarzy. Zabrało mi wysuwanek i okienek, które w szczególny sposób wzbudzają w przedszkolakach zainteresowanie książką, ale rekompensuje to sposób wydania – zabawne ilustracje, kartonowe strony, niewielki, kwadratowy format i bezpieczne, zaokrąglone rogi.

Podsumowując, mimo swojej prostoty, Bajeczki z morałem są ciekawą propozycją dla najmłodszych.

Często to, co dla rodziców jest zachowaniem oczywistym, dziecku sprawia problem, a nawyki, które dla dorosłych są łatwe, najmłodsi ignorują. Recenzowana seria ułatwia przedszkolakom podejmowanie nowych wyzwań i w humorystyczny sposób tłumaczy zawiłe czynności.

Bajeczki z morałem
Autor Anna Prudel
Wymiary 150 x 150 mm
Liczba stron 12
Oprawa twarda
Wiek 3+
Wydawnictwo Pryzmat

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent