Gdyby baranki latały, Zębolądki – recenzja serii bajkowych książek dla najmłodszych dzieci

Bajeczki - seria książeczek dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Bardzo lubię krótkie, rymowane i dowcipne książeczki z morałem. Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam książeczkę Anny Prudel Zębolądki. Jest to rymowana opowieść o czyszczeniu zębów. Niby banalna czynność, ale tak wiele dzieci nie chce czyścić zębów, że każda zachęta jest potrzebna.

Tekst wierszyka jest bardzo zabawny, a dodatkową wartością są piękne i humorystyczne ilustracje, które z całą pewnością przyciągną uwagę dziecka. Zębolądki można czytać nieustannie i nigdy się nie znudzą, a w dodatku są wspaniałym treningiem dykcji dla czytającego. Walor wychowawczo-edukacyjny Zębolądków ma niebagatelne znaczenie.

Anna Prudel Gdyby baranki latały

Po zobaczeniu okładki, najpierw obejrzałam ilustracje. Jestem ich prawdziwą fanką. Potem zabrałam się do czytania. Wierszyk Anny Prudel czyta się szybko, ale nie poprzestaje się na jednym razie. Tym razem autorka na warsztat wzięła zwierzęta i rozważanie o lataniu. Tekst książeczki jest barwny i humorystyczny, na końcu czeka na czytelnika morał, a kolorowe ilustracje z powodzeniem skupią uwagę dziecka. Czytający mimochodem potrenuje dykcję i gwarantuję, że będzie miał nie mniejszą radość z książki od słuchacza. Po przeczytaniu książeczki, a nawet w trakcie może pojawić się dyskusja na temat usłyszanego tekstu lub ilustracji i będzie to pretekst do ciekawej dyskusji. 

Całą serię książek Anny Prudel łączą dowcipne, piękne kolorystycznie ilustracje, giętki język i morał.

Każda z książek jest doskonałym pretekstem do długich rozmów i dyskusji wykraczających poza ramy książki. Cała seria rozbudza dziecięcą ciekawość, rozwija kreatywność i wprawia w dobry nastrój.

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent