Dzień Dziecka w Multikinie
UD

AnaAna. Śpij dobrze, Ano! Recenzja komiksu

AnaAna. Śpij dobrze, Ano recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Seria Mój pierwszy komiks 5+ stale rośnie, oferując kolejne nowości. Nic dziwnego, to idealne tytuły dla młodszych dzieci, zachęcające do czytania i wzbudzające miłość do komiksów. Nową serię wydawnictwa Egmont otwiera tom AnaAna. Śpij dobrze, Ano! z tekstem Dominique Roguesa.

Kiedy nadchodzi noc, wszyscy gaszą światła i układają się do snu. Jednak nie Ana. Zaczytana dziewczynka nie umie oderwać się od lektury. Nie zwraca uwagi na zmęczone maskotki, którym zapalona lampka i donośny śmiech uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Kiedy jednak sama zaczyna ziewać i próbuje zasnąć, rozbawione pluszaki rozpoczynają harce. Jak zakończy się ta historia? Końcówka komiksu to morał, który będzie podstawą do ważnej rozmowy o empatii i potrzebach innych.

Ana to beztroska dziewczynka z burzą blond włosów, głową pełną pomysłów i wielką chęcią na psoty.moj pierwszy komiks AnaAna recenzja

Pierwszy tom opowiada zwięzłą historię przedstawiającą głównych bohaterów – dziewczynkę i jej maskotki o wyjątkowych imionach, które zapadną dzieciom w pamięć. Łatwa w odbiorze fabuła, krótkie zdania i ciekawy temat sprawią, że przedszkolaki z chęcią zagłębią się w świat Any, rozpoczynając swoją przygodę z tekstem.

To nie wszystko. Nie byłoby komiksu, gdyby nie rysunki Alexisa Dormala, wzorowo łączące słowo pisane z obrazem.

Wyraziste, ze szczegółową kreską, wzbudzą zachwyt czytelnika w każdym wieku i sprawdzą jego spostrzegawczość. Wygląd postaci doskonale oddaje ich charakter i emocje, w czym pomaga również dobrany kolor.

Obok rysunków i tekstów ważną rolę pełni wydanie komiksu. Niewielki, zeszytowy format sprawdzi się na wakacyjnych wyjazdach, a gąbczasta okładka znajdzie wielu swoich zwolenników.

AnaAna. Śpij dobrze, Ano! to ciepła publikacja z dydaktycznym wątkiem, rozwijająca kompetencje czytelnicze i społeczne dzieci. Wzbogaca słownictwo, zapewnia dobrą zabawę i pasuje jako czytanka do poduszki. Dodatkowo, na tych, którzy pokochają Anę i jej maskotki, czeka już drugi tom serii – AnaAna. Czekoladowe tornado.AnaAna. Śpij dobrze, Ano recenzja Opinie

Eliza Idczak

Mój pierwszy komiks 5+. Ana Ana. Śpij dobrze, Ano! Tom 1
Scenarzysta: Dominique Roques
Ilustrator: Alexis Dormal
Tłumacz: Ernest Kacperski
Typ oprawy: gąbka
Rok wydania: 2023
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

308 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent