10 kreatywnych kolorowanek do nauki i zabawy

Najlepsze kolorowanki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

1. Przygody z Europą

To kreatywna książeczka dla dzieci, w której znajdziemy modele budynków do składania, np. wieżę Eiffla, a także rozkładane krajobrazy Europy do pokolorowania. Kolorując i uzupełniając książeczkę naklejkami, poznajemy zabytki w różnych krajach, oglądamy stroje z dawnych lat, obserwujemy przyrodę i zwierzęta. Dowiadujemy się, z czego słyną poszczególne państwa, np. jakie przysmaki i potrawy są popularne w danym regionie.

Wydawca: Zuzu Toys
Nasza recenzja książki „Przygody z Europą” TUTAJ

2. Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 2-3-latków

Jeśli chcecie rozwijać wyobraźnię Waszych małych pociech, koniecznie zapoznajcie się z propozycjami z serii „Myślanki”. Zachęcają one do myślenia i twórczego spędzania czasu. Co dokładnie będziecie robić? Na przykład pomagać pingwinom spełniać marzenia, kolorując je tak, aby zmieniły swój wygląd i kolor. Będziecie sprawdzać, co można zrobić z kłębkiem i zgadywać, w jakie zwierzęta zamieniły się liście. To tylko przykłady z wielu niebanalnych zadań, które przykuwają uwagę i inspirują.

Wydawca: Ośrodek Twórczej Edukacji „Kangur”

3. Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię

To również propozycja wydawnicza kładąca duży nacisk na rozwój wyobraźni. Znajdziemy tutaj m.in. zadanie, polegające na dorysowaniu brakującej części bukietu kwiatów czy nauce malowania torebki. Dziecko rysuje, uzupełnia, ale też odpowiada na różne pytania.

Wydawca: Adamada

4. Polska do kolorowania. Z kredkami dookoła Polski

Duży format, dużo ciekawych wiadomości i dużo miejsca do kolorowania. Dzięki tej książce odbywacie z dzieckiem podróż po całej Polsce, poznajecie zabytki, stroje, przyrodę i cechy charakterystyczne poszczególnych województw. Świetne mapy, które umilą rodzinny czas!

Wydawca: Wyd. Olesiejuk

5. Wielka księga bazgrołki

„Teraz w podróży czas się nie dłuży!” – czytamy na okładce. To prawda, 100 kreatywnych obrazków dostarcza dziecku wyjątkowej rozrywki. Jakie zadania czekają? Na przykład rysowanie ptaków, które czyszczą krokodylowi zęby, dorysowywanie kolumn do starożytnej budowli, zaznaczanie korytarza, którym chodzi kret pod ziemią i wiele, wiele innych.

Wydawca: Wilga

6. Rysuję, bazgrzę i koloruję

To propozycja podobna do powyższej, jednak format książki jest znacznie większy. Rysujemy, tworzymy własne projekty i światy, dajemy upust wyobraźni. Co konkretnie robimy? Na przykład mamy za zadanie nagryzmolić wszystko, co można znaleźć pod ziemią. Rysujemy liście na drzewach i twarze w tłumie, kwiaty, spadające gwiazdy, pingwiny na krze… Zmieniamy kształty w owady, projektujemy suknie i dodatki…

Wydawca: Wyd. Olesiejuk

7. Zeszyt ćwiczeń i zabaw dla 4-latków

Prawdziwa gratka dla miłośników książek o przygodach Martynki. Zbiór zabaw, ćwiczeń i opowiadań z ćwiczeniami na rozumienie tekstu. Do tego nauka pisania, czytania, liczenia, kolorów i kształtów. Puzzle do układania, przepisy kulinarne, obrazki do kolorowania. Odwzorowywanie, kolorowanie, pisanie i czytanie. Wszystko to w jednym. Z ulubioną, książkową bohaterką!

Wydawca: Papilon

8. Kicia Kocia w Afryce. Zwierzęta Sawanny

To z kolei propozycja, którą powinni dołączyć do swojej biblioteczki wielbiciele serii o przygodach małej i rezolutnej Kici Koci. To książeczka, którą czytamy i uzupełniamy. Rysujemy, kolorujemy, odwzorowujemy obrazki, a jednocześnie zdobywamy wiedzę o zwierzętach.

Wydawca: Media Rodzina

9. Absolutnie fantastyczne labirynty

Książeczka składa się ze stu zakręconych, kolorowych labiryntów. Gdzie one biegną? Na lądzie, na morzu, w lasach, dżungli, w mieście, na plaży, na wsi… Opatrzone są krótkim opisem, który wprowadza nas w zadanie, np. nieustraszony archeolog trafił w dżungli na starożytne azteckie ruiny. Wyruszamy w drogę labiryntem, by dowiedzieć się, co archeolog znajdzie w świątyni.

Wydawca: Nasza Księgarnia

10. Cudowne wakacje. Maluję i opowiadam

To nie jest typowa kolorowanka. Oprócz tego, że chwytamy za kredki, to wykonujemy też ćwiczenia na spostrzegawczość i wyobraźnię. Kolorowance, która ma aż 118 cm (można ją składać) towarzyszy opowiadanie.

Wydawca: Adamada

I nie zapominajcie o tysiącu bezpłatnych kolorowanek w Mieście Dzieci!