Weleda
Weleda Baby

Przygoda z Europą. Recenzja

Przygoda-z-Europą
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Przygoda z Europą to swoista mieszania europejskiej różnorodności pozwalająca dziecku poprzez zabawę poznawać tajniki europejskiej geografii, historii czy kultury, ale także kształtować własne poglądy na temat miejsc, które najbardziej chciałyby odwiedzić. A przecież nic bardziej cennego od tego, że maluchy poznając świat, tworzą własne marzenia.

Książeczka umożliwia dzieciom poznawanie europejskich bajek, zabytków, przyrody czy przysmaków poprzez wykonywanie różnorodnych zadań i poleceń, sprawiających iż każda kolejna strona ćwiczeń staje się dla malucha wielką przygodą. Dzieciaki rozwijają zdolności manualne, doskonalą precyzję ruchów – kolorują stroje historyczne czy angielską lokomotywę, rysują wulkany, naklejają naklejki zabytków czy brakujące litery państw europejskich, uczą się liczyć, budują modele wieży Eiffla czy rzymskiego Koloseum. Ćwiczą spostrzegawczość i doskonalą koncentrację poprzez znajdowanie i dopasowywanie szczegółów w hiszpańskich kamienicach Antonio Gaudiego czy szukanie wyjścia z żywopłotowego labiryntu we francuskim pałacu.

Niezwykle zróżnicowane i kreatywne zadania gwarantują iż każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie i na pewno zapamięta wiele europejskich ciekawostek. Jak przystało na międzynarodowy temat książeczka zawiera teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim, co służy nauce języka, jak wiadomo najbardziej efektywnej poprzez zabawę.

Chociaż moja dwuletnia córeczka nie była w stanie w pełni skorzystać z „Przygody z Europą” i wszystkich zadań jakie oferuje książeczka, udało się nam jednak wspólne stworzyć pierwsze europejskie kolorowanki oraz model wieży Eiffla, który dumnie stoi w domowej gablotce. Pozostałe zadania zachowałam aż Hania troszkę podrośnie i będziemy mogły razem tworzyć papierowe miejsca, które staną się początkiem wspólnej podróży po Europie.

Patrycja Tokarz

Przygoda z Europą
Format: 30 x 21 cm
Ilość stron: 24 + 4 modele budynków z kartonu do składania
Więcej informacji na zuzutoys.pl

 

595 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Patrycja Tokarz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent