Dzień Dziecka w Multikinie
UD

100 pierwszych słówek. Recenzja serii książek

100 pierwszych słówek: w domu i w ogrodzie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Kapitan Nauka zaprasza na pierwsze czytelnicze przygody! Kształtowanie mówienia jest niewątpliwie priorytetem okresu wczesnego dzieciństwa. Ale by przed ukończeniem czwartego roku życia dziecko mogło biegle komunikować się, potrzebne są mu bogate, przedwerbalne i werbalne doświadczenia, które zapewnić mogą na przykład picturebooki – pierwsze książeczki dziecka, które wzbudzając zainteresowanie stroną wizualną, z czasem stają się motywacją do rozmów i dyskusji na wszelkie tematy.

Na rynku wydawniczym dostępna jest seria Kapitan Nauka, edukacyjna kolekcja obejmująca zagadki, gry i lektury sprzyjające aktywności twórczej i chęci poznawania świata. Warto przyjrzeć się im bliżej. W ofercie znajduje się seria 100 pierwszych słówek obejmująca tematykę zwierząt, pojazdów, sprzętu domowego i najbliższego otoczenia. Dostępna jest również książeczka w wersji angielskiej Mój dom. Każda z nich opracowana została przez specjalistów i przeznaczona dla dzieci od pierwszego roku życia.

100 pierwszych słówek. Pojazdy to album pełen kolorowych schematów i obrazków, przedstawiający charakterystyczne pojazdy w mieście, na wsi, w parku i górach, na niebie, w kosmosie oraz na morzu. Dodatkowo, na kilku stronach znajdują się proste schematy budowy czterech charakterystycznych pojazdów – samochodu, samolotu, żaglówki i łodzi podwodnej. Sformułowanie „pierwsze słówka” przywodzą na myśl rzeczy podstawowe, ale nie warto się tym kierować, gdyż książeczka zawiera słowa o zróżnicowanym poziomie trudności – jest i ciuchcia i segway, czołg i furmanka, rower i trolejbus.

100 pierwszych słówek. W domu i w ogrodzie to natomiast 24 stronicowa książeczka ucząca nazw związanych z najbliższym otoczeniem dziecka. Słownictwo wraz z przypisanymi obrazkami podzielone zostało zgodnie z układem pomieszczeń w domu na salon, kuchnię, łazienkę, sypialnię, pokój dziecięcy oraz garderobę. Ostatnie strony to zbiór najbardziej rozpoznawalnych owoców, warzyw i narzędzi ogrodowych. Na każde pomieszczenie przeznaczono dwie strony – po lewej wyodrębniono poszczególne przedmioty na białym tle, po prawej przedstawiono całościowy obraz pomieszczenia, na którym dziecko może doskonalić swoją spostrzegawczość.

Zabawa z książeczkami 100 pierwszych słówek to przede wszystkim sposób na wspomaganie rozwoju mowy i naukę budowania pierwszych zdań, ale też możliwość doskonalenia koncentracji, spostrzegawczości czy umiejętności matematycznych. Kolorowe, bogate w szczegóły albumy z pewnością odkryją przed dziećmi niejedną tajemnicę otaczającego ich świata, a dzięki niewielkim rozmiarom i sztywnym, kartonowym stronom, będą mogły towarzyszyć małym czytelnikom na spacerach oraz wycieczkach.

Eliza Idczak

Więcej informacji o serii na stronie www.KapitanNauka.pl.

204 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent