Bajki Pod Globusem z Krakowską Zawodową Szkołą Baletową

ul. Długa 1, Kraków
📅 sobota 13.05.2017
Bajki Pod Globusem
Zapraszamy na Bajki Pod Globusem z udziałem uczennic Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej – przyszłych zawodowych tancerek. Będziemy czytać „Kopciuszka” w wyjątkowej interpretacji Charlesa Perraulta i oglądać piękne ilustracje Roberta Innocentiego. Uczennice szkoły baletu zaprezentują nam swoje umiejętności i pokażą kilka pierwszych ćwiczeń dla adeptów tańca.

Czytamy „Kopciuszka” wg Charlesa Perraulta

Sobota,  13 maja 2017r. godz. 12.00
Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Wstęp wolny!

Rezerwacje: pr@liberglob.pl

Klasyczna baśń Charlesa Perraulta o młodej dziewczynie poniewieranej przez okrutną macochę, która gubiąc na balu pantofelek, znajduje swoje szczęście.

Niniejsza edycja ukazuje się w nowym znakomitym tłumaczeniu Zofii Beszczyńskiej, ze świetnymi ilustracjami Roberta Innocentiego, znanego polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z pięknej oprawy graficznej „Pinokia”. Scenerię do przygód Kopciuszka Innocenti wybrał niebanalną – Anglię lat dwudziestych. Z właściwym sobie mistrzostwem i zamiłowaniem do detalu oddał modę i klimat tamtych czasów, a także architekturę Londynu i krajobraz angielskiej wsi.

Czy i jak motywować dzieci

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury . Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Kontynuujemy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!