Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wiosna, lato, jesień, zima… na Scenie NCK!

Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 sobota 25.05.2024 do sobota 01.06.2024
Wiosna, lato, jesień, zima… na Scenie NCK!
W pierwszą niedzielę po długim, majowym weekendzie na naszej scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, by w programie „A to Polska właśnie” wytańczyć i wyśpiewać na ludowo kraj nad Wisłą. A potem? Przed nami kilka koncertów: Anna Rusowicz w stylistyce szalonych lat 60. i 70., Aga Zaryan w jazzowym repertuarze uzupełnionym o polskie evergreeny, Grzegorz Turnau z zespołem i Hubert „Spięty” Dobaczewski alternatywnie.

Teatralnej widowni proponujemy „I love you, a teraz się zmień” – komedię w gwiazdorskiej obsadzie, monodram „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy, „Pomoc domową” w jej reżyserii i sceniczną wersję serialu „Friends”. O dobry humor naszych widzów zadbają: Grupa MoCarta w swoiście przetworzonej muzyce filmowej, Kabaret Skeczów Męczących w jubileuszowym programie, Antoni Syrek-Dąbrowski – solowo i tylko dla dorosłych oraz Michał Leja dla wszystkich. Rok 2024 pożegnamy Wielką Galą Sylwestrową.
Żeby jednak przez nieuwagę czegoś nie pominąć, proponujemy szczegółowo zapoznać się z repertuarem Sceny NCK.

12 maja (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK „A to Polska właśnie”
W koncercie ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdą się popularne utwory Stanisława Hadyny: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowania muzyczne takich tańców jak: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek” czy „Polonez-Mazur”.
bilety: 130/110 zł

15 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
MICHAŁ LEJA „Chciałbym się mylić”
Stand-uper, improwizator i twórca wielu formatów komediowych szturmem zdobył sympatię publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska kabaretowego.
bilety: 69 zł

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GRUPA MOCARTA „Ale kino!”
Żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej. Spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem i Tomem Hanksem. Niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru w wykonaniu: Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego i Filipa Jaślara.
bilety: 130/110 zł

18 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THE ANIMALS & FRIENDS
Jeden z najważniejszych rockowych zespołów wszech czasów. The Animals powstali w 1963 roku i mają w swoim dorobku cały szereg przebojów, z ponadczasowym hitem House of the Rising Sun. Zespół cały czas tworzą legendarni muzycy – John Steel oraz Mick Gallagher. Towarzyszyć im będą Dany Handley i Roberto Ruiz.
bilety: 170/150 zł

25 maja (sobota), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
PERŁY MUZYKI ROZRYWKOWEJ „Uśmiechnij się Mamo!”
Premierowe widowisko pełne żywiołowej i wzruszającej muzyki, w której widzowie odnajdą swoje najcenniejsze wspomnienia. Usłyszymy Do grającej szafy grosik wrzuć, Apasjonatę, Nie dokazuj, Deszczową piosenkę, To świt, to zmrok, Gorzko mi, Pasadoble, Mexicanę, Quando Quando, Bella, bella donna, Cyganerię i wiele innych.
wystąpią: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki oraz Orkiestra Musicalove pod dyrekcją Macieja Niecia
reżyseria i prowadzenie: Łukasz Lech
bilety: 110/90 zł

26 maja (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
I LOVE YOU, a teraz się zmień
Komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parach. Wartka akcja, świetna oprawa muzyczna, aktorskie metamorfozy, błyskotliwe dialogi, przebojowe piosenki i gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.
reżyseria – Mariusz Kiljan
bilety: 100-140 zł

29 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa”
Refleksje dotyczące ostatniego roku życia stand-upera, które diametralnie się zmieniło odkąd został ojcem. Spektakl dla widzów dorosłych.
bilety: 79-99 zł

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
CZEREŚNIE – koncert rodzinny
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki, wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.
bilety: 60/50 zł

20 września (piątek), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
CZARDASZEM PRZEZ OPERETKĘ
Podczas wieczoru zabrzmią pełne temperamentu czardasze, które artyści zaprezentują w różnych wersjach i konwencjach scenicznych tak, by widzowie poczuli klimat węgierskiej puszty i cygańskiej operetki.
wystąpią: Monika Biederman-Pers, Piotr Karzełek, Jakub Oczkowski, Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju
bilety: 95/80 zł

27 września (piątek), g. 18.00, Scena NCK
SHIRLEY VALENTINE – Teatr Polonia
Monodram pióra brytyjskiego dramaturga Willy’ego Russela o kobietach dla kobiet – i nie tylko. Rozbawi, wzruszy i zainspiruje.
obsada – Krystyna Janda
reżyseria – Maciej Wojtyszko
bilety: 100-160 zł

5 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ANNA RUSOWICZ
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, psycholog sceny i laureatka czterech Fryderyków. Jej twórczość, nawiązującą do kolorowych lat 60. i 70., charakteryzuje lekkość i pogoda ducha.
bilety: 110/90 zł

12 października (sobota), g. 15.00 i 19.00, Scena NCK
FRIENDS – the unauthorized musical parody – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej pozwoli fanom serialu zobaczyć na jednej scenie wszystkich głównych bohaterów. To bezpieczny, radosny świat, w którym problemy zawsze można rozwiązać, nigdy nie dzieją się życiowe tragedie, a relacje damsko-męskie traktowane są z dużym dystansem. Podróż do Wielkiego Jabłka umilą śpiewane na żywo „friendsowe” piosenki w polskim tłumaczeniu.
bilety: 140/120 zł

14 października (poniedziałek). g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE „Siesta w drodze” – Nancy Vieira
Tym razem na scenie wystąpi Nancy Vieira – najbardziej stylowa kontynuatorka sztuki Cesarii Evory. Artystka, po sześciu latach od tej premiery, wraca na trasę „Siesty w drodze” z nową muzyką.
prowadzenie: Marcin Kydryński
bilety: 130-170 zł

15 października (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
AGA ZARYAN „Polskie piosenki”
Artystka sięgnie po utwory jazzowych kompozytorów. W repertuarze nie zabraknie też polskich evergreenów. Usłyszymy Kocham cię, kochanie moje Maanamu, Ale w koło jest wesoło Perfectu, La valse du mal Kaliny Jędrusik, Pamiętasz była jesień Sławy Przybylskiej.
zespół w składzie: Michał Tokaj, Michał Barański, Łukasz Żyta, Robert Majewski
bilety: 130/110 zł

9 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.30, Scena NCK
POMOC DOMOWA – Och-Teatr
Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i pomoc domowa kierująca wydarzeniami. Do tego znikający alkohol – whisky, tequila, rum i szampan – potęgujący nieporozumienia, słabości oraz śmieszności ludzkich charakterów. Jednym słowem – zabawa.
obsada: Katarzyna Gniewkowska, Krystyna Janda, Małgorzata Kocik/Barbara Wypych, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki
reżyseria – Krystyna Janda
bilety: 100-160 zł

17 listopada (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
GRZEGORZ TURNAU z zespołem
Piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów.
bilety: 120-160 zł

22 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
SPIĘTY „Heartcore”
Koncert promujący trzeci solowy album Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE. Płyta „Heartcore” uzyskała nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Muzyka Alternatywna.
zespół w składzie: Bartek Kapsa, Mikołaj Zieliński, Patryk Kraśniewski
bilety: 99-119 zł

8 grudnia (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH „Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!”
Nowy program z okazji jubileuszu 20-lecia kabaretu. Okazja zasmakowania kwintesencji wszystkiego tego, co od dwóch dekad urzeka publiczność, zarówno w kraju, jak i za granicą.
bilety: 120 zł

31 grudnia (wtorek), g. 19.30, Scena NCK
WIELKA GALA SYLWESTROWA
połączona z pokazem tanecznym samby brazylijskiej
Wyjątkowo odświętny wieczór w NCK.
Koncert z udziałem uwielbianych Moniki Biederman-Pers oraz Piotra Karzełka, którym towarzyszyć będą Karol Drozd oraz Jakub Oczkowski, orkiestra symfoniczna, tancerze, tancerki i brazylijskie rytmy zwiastujące karnawał. Podczas koncertu usłyszycie utwory z oper, operetek, musicali, a także filmowe przeboje. Przełom roku w NCK będzie niezapomniany!
bilety już wkrótce

SCENA NCK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

19 maja (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3
CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów

11 i 12 czerwca (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK
PIĘKNA I BESTIA JR. – musical Krakowskiej Akademii Musicalu

16 czerwca (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-2
CIENIOWANKI – Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni dla najnajów

406 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent