Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Warsztaty dla dzieci na Wawelu – Kto rozbujał dzwon?

Zamek Królewski na Wawelu
🗺 mapa
📅 niedziela 02.06.2024
WAWELAK
Witajcie w magicznym świecie Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie każdy krok zwiastuje/zapowiada nową przygodę, a kolejne zajęcia z cyklu Wawelaki to niesamowite spotkania z wyjątkowymi bohaterami. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z opiekunami na niezapomniane zajęcia muzealne, pełne fascynujących odkryć i radosnych doświadczeń! 

Naszym poszukiwaniom towarzyszyć będzie Wawelak, czyli ciekawski stworek, który na wzgórzu mieszka już od bardzo wielu lat, ale chyba nie mielicie jeszcze okazji się z nim spotkać.
Czy jesteście gotowi poznać Wawelaka i wyruszyć z nim na królewską przygodę?

Informacje organizacyjne:

  • odbiorcy: dzieci w wieku 3–6 lat z opiekunami (w związku z ograniczeniami liczbowymi na wystawach prosimy, aby na każdym spotkaniu z dzieckiem/dziećmi pojawiła się maksymalnie dwójka osób dorosłych.)
  • zajęcia odbywają się w wybranych salach wystaw stałych i czasowych Zamku Królewskiego na Wawelu

Koordynacja cyklu: Karolina Motyka (Dział Edukacji), informacje dotyczące cyklu: kmotyka@wawelzamek.pl
Podczas wybranych warsztatów będą wykonywane zdjęcia, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: www.wawel.krakow.pl/rodo

Harmonogram spotkań – pojedyncze wejścia

2 czerwca 2024 Spotkanie muzealne “Kto rozbujał dzwon?”
Wawelaki zagłębią się w fascynującą legendę o Stanisławie Wyspiańskim – chłopcu, który w dzieciństwie ożywił dźwięki jednego z wawelskich dzwonów. Przygotujcie się na emocjonującą podróż w czasie! Nasi mali melomani będą mogli eksperymentować z dźwiękami i rytmami, inspirując się legendą o Stanisławie Wyspiańskim. Stworzymy razem magiczne dźwiękowe opowieści!

23 czerwca 2024 Spotkanie muzealne “Gdzie ukrył się pan Twardowski?”
Zapraszamy Wawelaki na niezwykłe zajęcia muzealne, gdzie wejdziemy do świata magicznej legendy o Panie Twardowskim. Przygotujcie się na spotkanie z czarami, tajemnicami i niezwykłymi historiami. Wawelaki wcielą się w postacie z tej baśniowej historii.

Harmonogram spotkań – karnety

8 czerwca 2024 Spotkanie muzealne “Gdzie ukrył się pan Twardowski?”

Zapraszamy Wawelaki na niezwykłe zajęcia muzealne, gdzie wejdziemy do świata magicznej legendy o Panie Twardowskim. Przygotujcie się na spotkanie z czarami, tajemnicami i niezwykłymi historiami. Wawelaki wcielą się w postacie z tej baśniowej historii.
  • godzina: 10:00; 11:30; czas trwania: 60 min.
  • miejsce zbiórki: przy wejściu do Smoczej Jamy (na wzgórzu)

22 czerwca 2024 Spektakl z warsztatami teatralnymi “Kto pomacha nam z księżyca?”

Tym razem Teatr Figur zaprosi nas na niezapomnianą autorską etiudę połączoną z teatrem cieni, której tematem będą przygody Pana Twardowskiego. Oczywiście znając Wawelaki po legendzie czekać nas będą jeszcze warsztaty!

  • godzina: 10:00; 11:30; czas trwania: 60 min.
  • miejsce zbiórki: makieta wzgórza wawelskiego przed budynkiem z kasami biletowymi

PROWADZĄCY

Blanka Błaszczak-Rozenbaum – antropolożka, etnografka i edukatorka muzealna. Autorka warsztatów muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Fotografii w Krakowie oraz w Zamku Królewskim na Wawelu. Specjalistka ds. edukacji w Stowarzyszeniu Laboratorium Działań dla Pokoju, gdzie zajmuje się tematem wielokulturowości.

Aleksandra Witkowska – edukatorka muzealna, historyczka, która sprawia, że przeszłość staje się fascynująca nawet dla najmłodszych uczestników. Jej głęboka wiedza historyczna łączy się z umiejętnością przekazywania informacji w sposób zrozumiały i pasjonujący dla dzieci. Jako animatorka o niezwykłym talencie, Aleksandra potrafi wciągnąć najmłodszych w świat historii, czyniąc ją przy tym przygodową i pełną ciekawostek. Aleksandra jest pasjonatką historii kulinariów. Jej zainteresowania obejmują tradycyjne potrawy i zwyczaje kulinarne minionych epok.

743 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent