Wiosna na Scenie NCK

Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 niedziela 21.04.2024
Wiosna na Scenie NCK
Wiosenny repertuar Nowohuckie Centrum Kultury rozpocznie koncertem Luxtorpedy w wydaniu akustycznym. Dzień później, dla uzyskania pewnej równowagi brzmienia, usłyszymy pieśni i tańce w wykonaniu Mazowsza. Kolejne porcje różnorodnej stylistycznie muzyki zaproponują: Natalia Przybysz, Kuba Badach, Skaldowie, Stare Dobre Małżeństwo i zupełnie wyjątkowa grupa…

Po sześćdziesięciu latach działalności i trudnej do oszacowania ilości koncertów na całym świecie, na Scenie NCK wystąpi zespół The Animals wraz z przyjaciółmi. Usłyszeć na żywo House of the Rising Sun – bezcenne – zapewnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Teatralnej widowni NCK proponuje I love you, a teraz się zmień – muzyczny spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie, Klaps! 50 Twarzy Greya – prosto z warszawskiego Teatru Polonia, Skrzypka na dachu – musical wszech czasów oraz pięć bajek dla dzieci – odwiedzimy Muminki w ich dolinie i ruszymy w podróż ze Świnką Peppą. Na koniec trzy wydarzenia z najwyższej rozrywkowej półki: Kabaret Hrabi, Mumio i Grupa MoCarta. Taka wiosna J

WYDARZENIA:

5 marca (wtorek), g. 20.00, Scena NCK
LUXTORPEDA Absolutnie Akustyczna
Nigdy nie mów nigdy – tak mogłaby nazywać się nadchodząca trasa Luxtorpedy. Wbrew ich wcześniejszym dobitnym stwierdzeniom, że akustycznie to mogą zagrać po śmierci, będziemy mieli szansę ujrzeć zespół grających w tym stylu na żywo.
bilety: 120/99 zł

6 marca (środa), g. 18.00, Scena NCK
MAZOWSZE „Kalejdoskop Barw Polski” – koncert z okazji Dnia Kobiet
Flagowy program zespołu, a także kwintesencja jego działalności. Ten koncert to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków – folklor wsi i miasteczek, a także tańce narodowe. Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami przemierzyć całą Polskę: od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Wielu zapadną w pamięć słowa mazowszańskich hitów, takich jak: Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego.
bilety: 180/160 zł

7 marca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa” – stand-up
Zapiski przeżyć z ostatniego roku komika, a jego perspektywa zmieniła się znacznie odkąd został ojcem.
dla widzów od 18. roku życia
bilety: 79-89 zł

8 marca (piątek), g. 18.00, Scena NCK
SKALDOWIE „Z całego serca życzę Ci” – koncert
Fenomen w historii rodzimej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Koncert dedykowany wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet.
Skaldowie wystąpią w swoim oryginalnym składzie: Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Jerzy Tarsiński, Grzegorz Górkiewicz, Jan  Budziaszek. Ponadto w koncercie udział wezmą: Leszek Szczerba i Zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki.
bilety: 80-120 zł

9 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK
MATYLDA/ŁUKASIEWICZ oraz PATRICK THE PAN – koncert
Z okazji Dnia Kobiet wystąpią dwa zespoły młodego pokolenia. Patrick the Pan przeniesie widzów w alternatywny świat dźwięków, a Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zaskoczą mocnymi tekstami i niebanalnymi liniami melodycznymi.
bilety: 79-99 zł (1 bilet upoważnia do wejścia na oba koncerty)

12 marca (wtorek), g. 17.00 i 20.30, Scena NCK
KLAPS! 50 TWARZY GREYA – Teatr Polonia
Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” i repertuaru Enrique Iglesiasa.
obsada: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki
spektakl dla widzów od 18. roku życia
bilety: 100-160 zł

15 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
KUBA BADACH „Oldschool” – koncert
Oldschool jest dla mnie hasłem odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen. Słucham ich utworów do dziś i nie przestają mnie fascynować. To mój ukłon w stronę mistrzów.
Artyście towarzyszy zespół w składzie: Dominik Wania, Damian Kurasz, Michał Kapczuk, Wojciech Fedkowicz.
bilety: 120-160 zł

19 marca (wtorek) g. 19.00, Scena NCK
DANIEL MIDAS „Pokaz magi” – stand-upOdkrycie Internetu 2022 roku. Komik, którego „Szopkę dla reportera” oglądają już wszyscy. Od kierowców, przez nauczycielki, aż po znanych adwokatów. Ma dwa metry wzrostu, więc jest szansa, że zdejmie coś z górnej półki.
bilety: 89-99 zł

20 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
RAFAŁ RUTKOWSKI „Żarty dla mas” – stand-up
Czwarty solowy program komika, w którym opowiada o dwudziestu latach małżeństwa ze swoją „szwedzką żoną”. Żartuje ze starości i bycia mężczyzną po pięćdziesiątce.
bilety: 70-80 zł

23 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
SKRZYPEK NA DACHU
Legendarny musical na podstawie oryginału Sholem Aleichem Stories i w reżyserii Petra Kracika opowiada historię ubogiego żydowskiego mleczarza Tewji mieszkającego w Anatewce.
bilety: 130-150 zł

27 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE
„Siesta w drodze” Pedro Moutinho – wieczór Fado
Pedro Moutinho pochodzi ze słynnej rodziny mistrzów Fado. W 2003 roku wydał pierwszy album, na którym tradycyjne pieśni przeplatał współczesnymi, sięgał po aranże orkiestrowe i śpiewał pieśni brazylijskich bardów. Głos o cudownie pełnym paśmie, wyrównany, jak koncertowy Steinway – tak o Pedro Moutinho pisze Marcin Kydryński, który poprowadzi wieczór.
bilety: 120-160 zł

4 kwietnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
NATALIA PRZYBYSZ „Tam”
Jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. „Tam” to opowieść o wyjątkowych podróżach – dalekich i tych w głąb siebie. To także wyraz fascynacji podróżami oraz wielką wodą, które u Natalii Przybysz zrodziły się po przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego.
bilety: 130/110 zł

6 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.
skład zespołu: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik, Tomasz Pierzchniak
bilety: 110/90 zł

10 kwietnia (środa), g. 18.30, Scena NCK
WIELKA TRASA STAND-UP POLSKA
Najlepsze, premierowe żarty w wykonaniu młodych zdolnych komików, dopiero wkraczających na scenę stand-upu.
wystąpią: Sylwia Wiszowata, Wiktoria Chachulska, Tomek Skrzypek, Mateusz Płocha, Bartosz Młynarski, Kuba Wu, Marcel Bieńkowski, Roman Kostelecki, Aleksei Rogozin.
Tęskniliście? Bo my bardzo!
bilety: 49-99 zł

21 kwietnia (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
HRABI „Ariaci”
W widowisku z pogranicza koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwymi żartami, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu, dostarcza kilku łez wzruszenia.
Gościem specjalnym programu będzie Maciej Miecznikowski – światowej sławy śpiewak operowy i komik, od lat z powodzeniem łączący dwa światy – muzyczny i komediowy.
wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Maciej Miecznikowski
bilety: 119-149 zł

22 kwietnia (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK
MUMIO „25 lat w 25 kawałkach”
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne i konsekwencja w realizowaniu oryginalnej wizji humoru. Zobaczymy 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości.
wystąpią: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz
bilety: 110/90 zł

26 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GWIAZDY DLA AUTYZMU – Skaldowie
Po raz ósmy w NCK organizowany jest koncert, podczas którego zbierane będą środki na pomoc dla Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Tym razem Orkiestra Wieniawa zaprosiła do współpracy założycieli zespołu Skaldowie – braci Andrzeja i Jacka Zielińskich. Podczas koncertu usłyszymy takie hity, jak: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Prześliczna wiolonczelistka czy Medytacje wiejskiego listonosza. Wszystko w nowych i specjalnie przygotowanych przez Mateusza Szmigla aranżacjach. Utwory wykona tradycyjnie Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.
bilety: 120/100 zł

 28 kwietnia (niedziela), g. 20.00, Scena NCK
OLKA SZCZĘŚNIAK „Skąpiec poznawczy” – stand-up
Stand-uperka z Częstochowy. Na scenie od 2013 roku. Zaczynała w grupie Comedy Lab w Krakowie. Ma ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem.
bilety: 100-110 zł

15 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
MICHAŁ LEJA „Chciałbym się mylić” – stand-up
Stand-uper, improwizator i twórca wielu formatów komediowych szturmem zdobył sympatię publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska komediowego.
bilety: 69 zł

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GRUPA MOCARTA „Ale kino!”
Najbardziej rozpoznawalny kwartet w Polsce zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju program. „Ale kino” to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem i Tomem Hanksem. Niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru w wykonaniu: Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego i Filipa Jaślara.
bilety: 130/110 zł

18 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THE ANIMALS & FRIENDS
Jeden z najważniejszych rockowych zespołów wszech czasów!
The Animals powstali w  1963 roku i mają w swoim dorobku cały szereg przebojów z ponadczasowym hitem House of the Rising Sun. Zespół cały czas tworzą legendarni muzycy – John Steel oraz Mick Gallagher. Towarzyszyć im będą Dany Handley i Roberto Ruiz.
bilety: 170/150 zł

26 maja (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
I LOVE YOU, a teraz się zmień – muzyczny spektakl komediowy
Komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Wartka akcja, świetna oprawa muzyczna, aktorskie metamorfozy, błyskotliwe dialogi, przebojowe piosenki i gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.
reżyseria – Mariusz Kiljan
bilety: 100-140 zł

29 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa” – stand-up
Zapiski przeżyć z ostatniego roku komika, a jego perspektywa zmieniła się znacznie odkąd został ojcem.
dla widzów od 18. roku życia
bilety: 79-99 zł

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
CZEREŚNIE – koncert rodzinny
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.
bilety: 60/50 zł

SCENA NCK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W DOLINIE MUMINKÓW – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
5 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK

CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
17 marca (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3

PRZYGODY ŚWINKI PEPPY
7 kwietnia (niedziela), g.10.00, 13.00 i 16.00, Scena NCK

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
14 kwietnia (niedziela), g. 14.00 i 17.00, Scena NCK
15 i 16 kwietnia (poniedziałek, wtorek), g. 18.00, Scena NCK

OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
21 kwietnia (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3

CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
19 maja (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3

PIĘKNA I BESTIA JR. – musical Krakowskiej Akademii Musicalu
11 i 12 czerwca (środa, czwartek), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent