Weleda
Weleda Baby

Wirtualna Pracownia Kultury. Zapisy na bezpłatne warsztaty dla dzieci

📅 czwartek 03.09.2020 do niedziela 13.09.2020
Wirtualna pracownia kultury bezpłatne zajęcia dla dzieci
Wirtualna Pracownia Kultury… czyli twórcze rozwiązania na niespokojną nudę, przygotowane specjalnie na (NIE)typowy czas pandemii.

Wirtualna Pracownia Kultury jest przestrzenią twórczej wolności i inspiracji, łączącą różne formy uczestnictwa w kulturze z elementami arteterapii, która, poprzez sztukę, uczy radzenia sobie z problemami, wspiera w procesie zmian i pomaga w oswajaniu rzeczywistości.

Wirtualna Pracownia Kultury jest miejscem dla młodych (i młodszych) artystów. Dla Ciebie. Weź udział w warsztatach i wernisażach online! Opowiedz, namaluj, zaśpiewaj, zatańcz, wyklej, pokaż, powiedz, poczuj. Czekamy na Twoją opowieść i Twoje prace. Prześlij je do Pracowni.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

W Pokojach czeka wiele niespodzianek! Już teraz obejrzeć można filmy z informacjami o materiałach potrzebnych do wykonania zadań, listę inspiracji oraz opisy prac do przesłania. Filmy ułatwią uczestniczenie w zajęciach i pomogą zrozumieć czym jest arteterapia.

Warsztaty w Wirtualnej Świetlicy prowadzone są w 8 dziedzinach! Do wspólnej zabawy zapraszają artyści i animatorzy kultury:

  • Katarzyna Jackowska-Enemuo, twórczyni Wędrownej Wytwórni Zdarzeń PARPARUSZA – Pokój Baśni, Pokój Muzyki
  • Joasia Mikołajczyk, arteterapeutka działająca w metodzie choreoterapii – Pokój Tańca
  • Marta Lipczyńska- Gil, wydawczyni „Hokus Pokus” i Magazynu „Ryms”- Pokój Literatury
  • Emka Kowalska, twórczyni portalu o książkach Obiboki.pl – Pokój Literatury
  • Alicja Pietruszka, animatorka kultury, aktorka Teatru Scena Elffów – Pokój Teatru
  • Karolina Witowska-Ćirlić, graficzka i artystka interdyscyplinarna – Pokój Sztuk
  • Anna Szawiel, aktorka, animatorka kultury – Pokój Filmu
  • Julia Żardecka, współzałożycielka O Odskoczni, inicjatywy pedagogiczno-cyrkowej – Pokój Przygody i Fotografii
  • Katarzyna Fronczak – artystka i pedagog – Pokój Przygody i Fotografii

Dzieci uczestniczące w warsztatach wykonają projekty artystyczne inspirowane tekstami kultury. W wirtualnej przestrzeni mają możliwość dzielenia się swoją twórczością i pomysłami. Istotnym elementem warsztatów jest łączenie różnych form kultury z elementami arteterapii. Celem arteterapii jest nauka radzenia sobie z problemami, wsparcie w procesie zmian, oswajanie rzeczywistości czyli przeciwdziałanie emocjonalnym i psychologicznym skutkom pandemii. Kultura i sztuka mogą być receptą na odzyskanie spokoju i równowagi.

Koncepcja wykorzystania tekstów kultury do wsparcia psychologicznego przygotowywana została we współpracy z terapeutami z Pracownią Psychologii Praktycznej PePe. Obok materiałów edukacyjnych i psychologicznych związanych z warsztatami, na stronie Wirtualnej Pracowni Kultury znajdziemy inspiracje i opracowania z innych źródeł, zajmujących się upowszechnianiem kultury.
http://wpk.fundacjawezel.pl/
https://www.facebook.com/wirtualnapracowniakultury/
https://www.instagram.com/wirtualna_pracownia/

Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów prowadzonych on-line upowszechniających dorobek kultury i poszerzających obecność kultury w życiu społecznym. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

Organizatorem projektu jest Fundacja Węzeł prowadząca nieodpłatną działalność w zakresie celów statutowych m.in. łatwego i równego dostępu do kultury, wspierania społeczności lokalnych, szczególnie w zakresie integracji mikrogrup, działań na rzecz młodych odbiorców i uczestników kultury m.in poprzez wydarzenia okołofilmowe organizowane przez Fundację w ramach festiwali filmowych.

428 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent