Zielona Sowa
Zielona Sowa

Teatr Maska w lutym – Rzeszów

📅 piątek 01.02.2013 do niedziela 24.02.2013
Teatr Maska w lutym – Rzeszów


Repertuar na luty 2013  

01, pt., 9.00, Pinokio  
03, ndz., 16.30, Opowieści rzeszowskie  
05, wt., 9.00, Opowieści rzeszowskie  
06, śr.,  9.00, Opowieści rzeszowskie  
07, czw., 9.00, Opowieści rzeszowskie  
08, pt., 9.00, Opowieści rzeszowskie  
10, ndz., 16.30, Bleee…  
12, wt., 9.00, Opowieści rzeszowskie  
13, śr., 9.00 Sklep z zabawkami  
14, czw., 9.00, Sklep z zabawkami  
15, pt., 9.00, Mała Syrenka  
17, ndz., 16.30, Tygrys Pietrek  
24, ndz., 16.30, Filipek i Baba Jaga  
 

 

   
TYGRYS PIETREK  
reżyseria: Ireneusz Maciejewski  
przedstawienie dla dzieci od 3 lat  
 
Mały tygrys boi się wszystkiego. Boi się huku i trzasku piorunów, gradu, chmur, boi się mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy. Zaniepokojona tym faktem mama tygrysica postanawia wraz z innymi tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Wcielając się w różne postacie, zabierają małego tygrysa w niezwykłą podróż, podczas której doświadcza rozmaitych rodzajów odwagi  
 
Przejrzysta fabuła, dowcipny tekst, zabawne sytuacje, śmieszne kostiumy i żywiołowa gra aktorska sprawiają, że przedstawienie staje się teatrem familijnym.  
 

Carlo Collodi  
PINOKIO  
reżyseria: Zbigniew Głowacki  
przedstawienie dla dzieci od 4 lat  
 
Był sobie raz samotny, stary człowiek, był kawałek zwykłego drewna i było pragnienie posiadania kogoś bliskiego. Z tego pragnienia narodził się Pinokio, zabawna lalka z pięknie wystruganą głową, rękami i nogami, ale bez serca i takiej ilości rozumu, która pozwoliłaby  wybierać właściwe drogi. Nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swojego postępowania i przysparzając wielu zmartwień swojemu ojcu, ubogiemu Dżepetto, egocentryczna lalka-dziecko ucieka z domu, aby zasmakować pełnej pokus wolności. Nie wie, że jej los zatoczy krąg i w końcu zapłacze z tęsknoty za ojcem…  
 
   
OPOWIEŚCI RZESZOWSKIE  
autor: Marta Guśniowska  
reżyseria: zbiorowa  
scenografia: Leszek Kuchniak  
Przedstawienie dla: dzieci od 6 lat  
 
Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu Rzeszów nazywa się Rzeszowem i jak powstały piękne kamieniczki na rzeszowskim rynku? Opowiedzą Wam o tym dwie niezwykłe postacie – Anioł i psotny, ale w gruncie rzeczy nieszkodliwy, podkarpacki Diabeł. Znają oni mnóstwo legend związanych z piękną, rzeszowską ziemią. Chętnie podzielą się nimi z tymi wszystkimi, którzy zechcą przystanąć i wsłuchać się w historię dzielnego i dobrego Rzeszki, pięknej Wisłooki, nikczemnego Wodnika zwanego Starym Wisłoczyskiem i kamieniczek na rzeszowskim rynku, siłą tajemną upiększonych. Nie zabraknie w ich opowieściach także sprytnej dziewczyny, Kachny i jej ojca uczciwego szklarza Macieja. Na pewno nie będziecie się nudzić, a i wielu ciekawych rzeczy o Rzeszowie i jego okolicach możecie się przy okazji dowiedzieć!  
 
Tekst "Opowieści rzeszowskich" na zamówienie Teatru "Maska" napisała słynąca z pełnych humoru utworów Marta Guśniowska – młoda, ale już uznana i wielokrotnie nagradzana dramatopisarka. Jej utwory są bardzo chętnie wystawiane na scenach teatralnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Autorem scenografii do tego barwnego przedstawienia jest rzeszowski artysta, Leszek Kuchniak.   
 
 
Malina Prześluga  
BLEEE…
reżyseria: Laura Słabińska (ATB)
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Nazaruk
opieka artystyczna: Jacek Malinowski  
Przedstawienie dla dzieci od 5 lat  
 
Jak wygląda królowa motyli? Tego nie wie nikt, bo tak się składa, że królowa jest akurat nieobecna. Nieobecna od tak długiego czasu, że nikt nie pamięta, kiedy ostatnio ją widziano. Pewien paź królowej drugiego i pół stopnia zaczyna się zastanawiać, czy służenie ciągle nieobecnej królowej ma sens. Może lepiej zająć się robieniem tego, o czym się marzy? Może królowej w ogóle nie ma? Jego przekonania oburzają innych obywateli motylego państwa i niepokorny paź królowej zostaje skazany na zamknięcie na pętli autobusowej przy ulicy Kaczej. Kiedy trafia do starego autobusu nr 64, przekonuje się, że stał się on domem dla sporej grupy bardzo oryginalnych mieszkańców…  
 
Spektakl uczy, że wierząc w siebie możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy oraz, że każdy jest wyjątkowy. Udowadnia także, że warto bronić swoich przekonań, a zgrana grupa przyjaciół potrafi każde miejsce zamienić w prawdziwy dom.  
 
Przedstawienie jest polską prapremierą tekstu Maliny Prześlugi, wyróżnionego przez jury XXI Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.  
 
   
 
SKLEP Z ZABAWKAMI  
autor: Alexandru Popescu  
przekład: Danuta Bieńkowska  
reżyseria: Robert Drobniuch  
scenografia: Anna Chadaj  
muzyka: Piotr Kurek  
Spektakl dla dzieci od 7 lat  
 
Spektakl opowiada o niezwykłym, ukrytym w leśnej głuszy sklepie z zabawkami, w którym można znaleźć wszystko to, o czym się tylko zamarzy. Jest on wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – nabywa się w nim zabawki bez pieniędzy. Wydawać by się mogło, że znalezienie ukrytego w lesie sklepu, to najlepsze co może się przydarzyć każdemu dziecku. Czy jednak jest tak na pewno? Przekonała się o tym mała dziewczynka, Dina, która pewnej nocy znalazła do niego drogę i wkrótce nauczyła się, że bez pieniędzy nie zawsze znaczy za darmo, a cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie kolejnej wymarzonej zabawki, bywa czasami bardzo wysoka.  
 
 
Hans Christian Andersen  
MAŁA SYRENKA  
scenariusz i reżyseria:  Ewa Piotrowska
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Wojciech Błażejczyk
choreografia: Marta Bury  
Przedstawienie dla: dzieci od 7 lat  
 
Chcecie zobaczyć podwodny świat i usłyszeć śpiew syren? Dowiedzieć się, co jest największą wartością w życiu? Historia małej syrenki, która, chcąc być bliżej ukochanego, poświęca swój piękny głos i możliwość przebywania w uroczych podwodnych głębinach, należy do najpiękniejszych opowieści o miłości. Czy syrenka poświęci wszystko dla własnych pragnień? Co zwycięży w krytycznym momencie – szczęście własne czy szczęście kochanej osoby? Przedstawienie uczy, że każde dobro zostaje kiedyś nagrodzone.   
 
 
Siarhiej Kawalou  
FILIPEK I BABA JAGA  
reżyseria: Oleg Żiużgda  
scenografia: Valeri Ratchkovski  
muzyka: Paweł Kondrusewicz  
Przedstawienie dla: dzieci od 4 lat  
 
Dawno, dawno temu żyli sobie dziad i baba. Pewnego dnia mężczyzna przyniósł kobiecie kawałek drewna, który niespodziewanie ożył i stał się małym chłopcem, Filipkiem. Filipek wniósł szczęście w życie staruszków. Beztroska nie trwała jednak długo. Baba Jaga, rozzłoszczona tym, że ktoś ośmielił się łowić ryby w jej stawie, postanowiła zjeść Filipka na obiad. W jaki sposób uda się chłopcu wyjść z kłopotów? Jak wykorzysta pomoc gęsi? W przedstawieniu odnajdujemy motywy z "Pinokia", "Jasia i Małgosi" czy "Paluszka". Pomysłowy chłopiec uczy rozwiązywania problemów sprytem i zaradnością.

751 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent