Spędź ferie w Narodowym Muzeum Morskim!

Narodowe Muzeum Morskie
🗺 mapa
📅 poniedziałek 19.02.2024 do piątek 23.02.2024
🎫 1zł
Spędź ferie w Narodowym Muzeum Morskim!
Ferie zimowe nad morzem to doskonała okazja zarówno do odpoczynku, jak i do odkrywania nowych horyzontów, a nade wszystko do zdobywania niezapomnianych doświadczeń! Tak się składa, że podczas tegorocznej zimowej przerwy w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego czeka na Was mnóstwo nowych, zaskakujących i nieszablonowych zajęć. Edukatorzy NMM przygotowali warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, podczas których nie będzie miejsca na nudę! Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz grupy zorganizowane od 15 stycznia do 23 lutego do naszych oddziałów w Gdańsku, Tczewie, Kątach Rybackich oraz w Gdyni.

GDAŃSK: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej

Zajęcia dla rodzin z dziećmi

Terminy: wtorki, czwartki i piątki od 15.01 do 23.02 – godzina 11:00
Zapisy: edukacja@nmm.pl
Cena: 10 zł/os.
Czas trwania zajęć: 60 minut

Wtorki:
Zamki z piasku (Ośrodek Kultury Morskiej)
Grupa wiekowa: 5-13 lat
Zamki z piasku kinetycznego zimą? Tak! To możliwe tylko w Ośrodku Kultury Morskiej, w którym wybierzemy się w podróż dookoła świata. Przepływając w pobliżu Ghany, Nigerii i Kamerunu, opowiemy o zwyczajach i tradycjach ludności tam zamieszkującej – poznamy egzotyczne baśnie i legendy, które zainspirują nas do zbudowania cudownych zamków z kolorowego piasku kinetycznego. Zapewniamy gorącą, twórczą atmosferę i moc słońca na przekór zimowej aurze za oknem!

Czwartki:
Na marynarskim szlaku (Spichlerze na Ołowiance)
Grupa wiekowa: 6- 14 lat
Zima to doskonały czas, by posłuchać opowieści o życiu marynarzy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać uroki życia marynarskiego w dawnych wiekach i dowiedzieć się, czym różnił się rejs po Wiśle od pływania po wodach Bałtyku.

Co z tą wodą? (Ośrodek Kultury Morskiej)
Grupa wiekowa: 8-12 lat
Każdy wie, że bez wody nie byłoby życia. Ale właściwie dlaczego? Jakie jej cechy sprawiają, że możliwe jest życie na Ziemi? Na naszych warsztatach, pełnych wodnych doświadczeń i wspaniałej zabawy, przekonacie się, że woda to naprawdę wspaniała substancja chemiczna!

Piątki:
Podróż do wnętrza Bałtyku (Spichlerze na Ołowiance)
Grupa wiekowa: 10-14 lat
Zapraszamy na wspólną wyprawę do morskich głębin… płytkiego Bałtyku. Na wystawie czasowej „W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku” poznamy nie tylko tytułowe pojazdy, ale również problemy, jakie musieli pokonać ich konstruktorzy. Dowiemy się, czym jest ciśnienie i jak utrudnia podwodne podróże. Poznamy również wynalazki i sposoby, dzięki którym podwodne „żeglowanie” jest możliwe.

Budujemy statki! (Ośrodek Kultury Morskiej)
Grupa wiekowa: 8-12 lat
Gdańsk to nie tylko port, ale również stocznie. Czy chcielibyście zaprojektować i zbudować własny statek, łódź, a może okręt wojenny? Kiedy, jeśli nie w czasie ferii? Serdecznie zapraszamy na bardzo kreatywne warsztaty modelarskie, w czasie których jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia!

Zajęcia dla grup zorganizowanych

Opis zajęć: Tematy zajęć z podziałem na grupy wiekowe są dostępne na podstronie Lekcje muzealne
Zapisy: rezerwacje.nmm.pl/
Cena: w zależności od wybranych zajęć – 10 zł lub 15 zł, opiekunowie – 1 zł
Czas trwania zajęć: w zależności od wybranych zajęć – 60 lub 90 minut
Grupa wiekowa: od 3 lat

GDYNIA: statek-muzeum „Dar Pomorza”

Zajęcia dla rodzin z dziećmi

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spacery po najpiękniejszym polskim żaglowcu. Będzie to specjalne zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych pomieszczeń „Daru Pomorza”, podczas którego opowiemy o wyjątkowych pasażerach pływających kiedyś na żaglowcu, czyli… zwierzętach. A jakie to były zwierzęta i które pomieszczanie statku zamieszkiwały? – tego wszystkiego dowiecie się podczas naszych niepowtarzalnych oprowadzań!

Terminy zajęć: (wtorek – piątek) 23.01. – 23.02. – godz. 11:00 i 13:00
Zapisy: zwiedzanie.dar.pomorza@nmm.pl
Cena: bilet normalny – 28 zł; bilet ulgowy – 17 zł
Czas trwania zajęć: 60 minut
Uwaga: grupy maksymalnie do 10 osób
Grupa wiekowa: dzieci od 6 lat z opiekunami, osoby dorosłe

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

TCZEW: Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków

Zajęcia dla grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi

Terminy zajęć: 15.01. – 23.02. – godz. 9:30 i 11:00
Zapisy: edukacja.ckws@nmm.pl lub tel. 58 761 75 31
Cena: 10 zł, opiekunowie – 1 zł
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupa wiekowa: 7-12 lat

Na szkle malowane
Z okazji Światowego Dnia Kociewia zapraszamy do udziału w zajęciach poświęconych jednemu z elementów sztuki ludowej – malarstwu na szkle. Poznamy charakterystyczne motywy zdobnictwa kociewskiego, tradycyjne symbole i elementy dekoracyjne, które są częścią tej wyjątkowej dziedziny. Zainspirowani kociewską sztuką ludową uczestnicy warsztatów samodzielnie utworzą barwne wzory na szklanej powierzchni.

Po wodzie pływa, jak się nazywa?
Do czego służył holownik, lodołamacz i pogłębiarka? Podczas tematycznego zawiedzenia Muzeum Wisły uczestnicy zajęć poznają różne typy statków wiślanych i ich przeznaczenie. Zwieńczeniem zajęć będzie wycięcie z szablonu i wykonanie własnej łódki z papieru.

KĄTY RYBACKIE: Muzeum Zalewu Wiślanego

Zajęcia dla rodzin z dziećmi

Na wszystkie zajęcia zapraszamy od poniedziałku do piątku.
Zapisy: m.zalewu@nmm.pl
Cena: 8 zł, opiekunowie – 1 zł
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupa wiekowa: dzieci (z rodzicami) od 6 lat

Bądź eko! (29.01. – 9.02.)
Zajęcia poświęcone ochronie środowiska i segregacji odpadów. Nasi goście będą mieli okazję poznać naturalne surowce służące dawniej do budowy łodzi oraz sprawdzić się w rozpoznawaniu różnych gatunków drewna.

Rodzinne oprowadzanie (15.01. – 23.02.)
Jeśli chcecie dokładnie poznać nasze wystawy i spędzić miło czas w rodzinnej atmosferze – ta oferta jest dla Was! Przewodnik – w sposób przystępny, prosty i ciekawy, zrozumiały dla małych i dużych – opowie o najciekawszych zabytkach i wydarzeniach związanych z rybołówstwem i szkutnictwem nad Zalewem Wiślanym.

Zajęcia dla grup zorganizowanych

Na powroźniczym torze (15.01. – 23.02.)
Uczestnicy zajęć zapoznają się z tajnikami dawnego rzemiosła, poznają technikę skręcania lin oraz narzędzia wykorzystywane do ich wyrobu. Zaprezentujemy również tworzywa, z których powstawały liny – jedną z nich skręcimy w tradycyjny sposób na pamiątkę naszych warsztatów.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent