UD

Półkolonie w siodle

Łężyce
🗺 mapa
📅 poniedziałek 01.07.2024 do piątek 23.08.2024
🎫 1150zł
Półkolonie w siodle
Zapisy na Półkolonie w siodle w O.J. „Pomerania” w Łężycach już trwają, ale są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia realizowane są  pod hasłem „Poznaj życie koni w stajni”, pod którym kryją się liczne atrakcje i zróżnicowana oferta spędzania czasu wolnego dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszymi półkoloniami.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 16. Rodzice spieszący się do pracy, mogą przywozić dzieci już na godz. 8 rano. Udział w półkoloniach mogą wziąć zarówno te dzieci, które już jeżdżą konno (w Pomeranii lub innych stajniach) jak również te, dla których przygoda z końmi, dotychczas była tylko marzeniem. Doświadczona Kadra potrafi nie tylko trafnie ocenić umiejętności i predyspozycje dzieci, ale także dostosować cykl treningów do możliwości każdego uczestnika. W zależności od umiejętności każdego dziecka przewidujemy 2 godziny jazdy dziennie dla dzieci jeżdżących samodzielnie we wszystkich chodach, 1 godzinę jazdy dziennie dla dzieci jeżdżących samodzielnie stęp-kłus  i 2 razy po 30 minut lonży dla jeźdźców początkujących. Ważnym elementem półkolonii jest codzienny udział w życiu stajni – pielęgnacja i siodłanie koni, utrzymywanie porządku w boksach i na padoku itp. Certyfikowani instruktorzy jazdy konnej dbają także o to, by wiedza praktyczna nie była pozbawiona teorii. Tę ostatnią podają w tak ciekawy sposób, że uczestnicy półkolonii bez problemu przystępują do organizowanego podczas każdego turnusu konkursu wiedzy jeździeckiej, nie tylko biorą udział, ale także zdobywają  nagrody. W programie zapewniamy także    zawody wewnętrzne rozgrywane w  formie PONY GAMES oraz zawody HOBBY HORSE. To oczywiście nie wszystkie atrakcje.

Podczas półkolonii dzieci wyjeżdżają na piknik wozem konnym, wśród licznych zalet podróży wozem, nie można nie wspomnieć o urokach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który okala Pomeranię. Ponadto organizujemy wiele zabaw na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie tu coś  dla siebie. Są bowiem: uwielbiane przez dzieci podchody w lesie tropem starej legendy w poszukiwaniu zaginionego skarbu, jest nauka strzelania z łuku oraz liczne zajęcia artystyczne rozwijające zdolności dzieci i pozwalające im poznać wspaniały smak twórczości.

Oczywiście w trakcie półkolonii nie zapominamy o zdrowym odżywianiu – codziennie przygotowywany jest dla uczestników świeży, domowy obiad.   W razie konieczności po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość przygotowania posiłku, dostosowanego do specjalnej diety. Łakomczuchy i wielbiciele sztuki kulinarnej mogą także spróbować swoich sił w kuchni – podczas zajęć kulinarnych. Przez cały dzień zapewniamy napoje zimne lub ciepłe, a czasem także wspaniałe pachnące domowe ciasto.

Nie boimy się deszczu gdyż posiadamy zadaszone pomieszczenia oraz krytą ujeżdżalnię. Ważne dla nas jest bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci, nasza kadra to osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Ponadto  uczestnicy półkolonii mają wykupione grupowe ubezpieczenie NNW na czas trwania turnusu. Półkolonie zgłoszone są oczywiście do Kuratorium Oświaty.Dzieci w trakcie turnusu dostają drobne upominki, Istniej  możliwość zakupu pamiątek, a także powrotu do Pomeranii nie tylko na kolejne wakacje, ale także każdego dnia w ramach szkółki jeździeckiej oraz na imprezy specjalne organizowane przez Pomeranię kilka razy w roku.IMG-20230710-WA0010

740 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent