Akademia tańca

Odkrycia – OdNowa! Muzeum Kinematografii

23.03. – 24.03.13
od godz. 12.00

Dotknij Teatru 2013: ODKRYCIA – OdNowa!

23.03 • sobota
godz. 12.00
„Po co ludziom wiersze? Spotkanie z magią teatru" – warsztaty edukacyjne
• Przygotowujemy inscenizację wierszy Uty i Juliana Przybosiów, bawimy się i eksperymentujemy z językiem
• Robimy „burzę mózgów": rozważamy, czym jest teatr i na czym polega jego „magia", jakim językiem i środkami wyrazu się posługuje.
• Projekcja spektaklu Teatru Telewizji dla Dzieci „Znacie? To posłuchajcie!" (1975), 31′
autorzy pierwowzoru: Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Jerzy Ficowski, Tadeusz Śliwiak, Julian Tuwim, reżyseria: Joanna Koenig
Warsztaty adresowane do dzieci w wieku 5 – 9 lat. Konieczna obecność dorosłego opiekuna.

Konieczna rezerwacja: kino@kinomuzeum.pl. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

24.03 • niedziela
godz. 12.00

„Czarno na białym, białe na czarnym. O! Teatr!" – warsztaty edukacyjne
• Rozmawiamy o tym, czym jest teatr, czym różni się od kina i innych sztuk.
• Przygotowujemy zestaw „domowego teatrzyku" (kukiełkowego) z elementami do inscenizacji wiersza.
• Projekcja spektaklu Teatru Telewizji „Bambuko" (1997), 35′
autor: Maciej Wojtyszko, reżyseria: Agnieszka Glińska
Zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 7 lat. Konieczna obecność dorosłego opiekuna

Konieczna rezerwacja: kino@kinomuzeum.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

godz. 19.00
Przedstawienie lalkowe „Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Adama Walnego. Szekspirowscy lakowi bohaterowie zostają umieszczeni w akwariach z wodą. Duński książę toczy intrygującą grę nie tylko z pozostałymi postaciami dramatu, ale także z samym sobą.

Adam Walny to artysta totalny. Stworzył własny teatr w 1999 roku, nadając swoim przedstawieniom edukacyjny, a nawet terapeutyczny charakter. W spektaklach posługuje się lalkami, maskami, dziwnymi przedmiotami. Inspiracji literackich szuka w bajkach, baśniach, ale także w klasycznych tekstach pisanych dla teatru.

Konieczna rezerwacja: kino@kinomuzeum.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń