Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych– lipiec 2020:
- ODKRYWAJĄC NIEZNANE #1
Co kryje się za krzewem? Jaki kolor ma trawa o poranku, a jaki po południu? Czy można złapać cień? W czasie zajęć uczestnicy wspólnie będą odkrywać nieznane zakamarki dzielnicy Szczepin! Spacerując po osiedlu z polaroidami i/lub własnymi aparatami fotograficznymi, upamiętnią jego niezwykłe wizerunki. Jak mógłby wyglądać „duch” tego miejsca? Czy to góra kamieni, a może liść na wietrze? Do tych poszukiwań inspirować będą fotografie z wystawy Łukasza Rusznicy „Rzeka podziemna”.
- SZTUKA BEZ GRANIC
19.07.2020 (niedziela), godz. 13.30–15.00
W czasie zajęć na wystawie poświęconej twórczości Barbary Kozłowskiej uczestnicy zobaczą dokumentację jej niezwykłego działania pt. „Linia graniczna”. Pomysł artystki polegał na wyznaczeniu linii biegnącej przez całą kulę ziemską, ze wschodu na zachód. Linię tę tworzyły usypane z piasku stożki, a dokumentowały fotografie upamiętniające obecność artystki w wybranych miejscach. Podczas zajęć uczestnicy w plenerze zbudują z naturalnych materiałów własne „linie graniczne”, by następnie niektóre z nich przesunąć lub przekroczyć. Efekty działań zostaną udokumentowane zdjęciami, tak jak zrobiła to artystka.
Prowadzący: Ignacy Oboz.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
Informacje organizacyjne i dotyczące bezpieczeństwa uczestników znajdują się na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl.
Muzeum Współczesne Wrocław
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …
71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook