Niedzielne Warsztaty Rodzinne – lipiec 2020

Muzeum Współczesne Wrocław mapa

niedziela 05.07.2020 do niedziela 19.07.2020

Niedzielne Warsztaty Rodzinne - lipiec 2020

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele lipca (5 i 19.07) o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych– lipiec 2020:

  • ODKRYWAJĄC NIEZNANE #1

Co kryje się za krzewem? Jaki kolor ma trawa o poranku, a jaki po południu? Czy można złapać cień? W czasie zajęć uczestnicy wspólnie będą odkrywać nieznane zakamarki dzielnicy Szczepin! Spacerując po osiedlu z polaroidami i/lub własnymi aparatami fotograficznymi, upamiętnią jego niezwykłe wizerunki. Jak mógłby wyglądać „duch” tego miejsca? Czy to góra kamieni, a może liść na wietrze? Do tych poszukiwań inspirować będą fotografie z wystawy Łukasza Rusznicy „Rzeka podziemna”.

  • SZTUKA BEZ GRANIC

19.07.2020 (niedziela), godz. 13.3015.00

W czasie zajęć na wystawie poświęconej twórczości Barbary Kozłowskiej uczestnicy zobaczą dokumentację jej niezwykłego działania pt. „Linia graniczna”. Pomysł artystki polegał na wyznaczeniu linii biegnącej przez całą kulę ziemską, ze wschodu na zachód. Linię tę tworzyły usypane z piasku stożki, a dokumentowały fotografie upamiętniające obecność artystki w wybranych miejscach. Podczas zajęć uczestnicy w plenerze zbudują  z naturalnych materiałów własne „linie graniczne”, by następnie niektóre z nich przesunąć lub przekroczyć. Efekty działań zostaną udokumentowane zdjęciami, tak jak zrobiła to artystka.

Prowadzący: Ignacy Oboz.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Informacje organizacyjne i dotyczące bezpieczeństwa uczestników znajdują się na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Współczesne Wrocław - aktualna oferta wydarzeń i atrakcji dla dzieci w Muzeum

Muzeum Współczesne Wrocław

Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków …

Więcej

Adres:

pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Kontakt:

71 356 42 57
mww@muzeumwspolczesne.pl
http://www.muzeumwspolczesne.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty