Pejzaż w przestrzeni miasta.
warsztaty plenerowe dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat
Czy źdźbła trawy rosnącej na klombach zachwyciłyby Wojciecha Weisa, czy kasztanowce na plantach przypominają sękate jabłonie z sadów Stanisława Czajkowskiego? Czy Stanisław Wyspiański chciałby z okien pracowni patrzeć na błysk słońca we wstędze asfaltu?
Plenery, w których młodopolscy malarze naturę zamieniali w sztukę stały się dziś integralną częścią miasta. Szeregi wysokich kamienic zastąpiły pojedyncze chaty, wytyczone przez urbanistów place i parki rozgościły się w miejscu ogrodów i sadów. Czy to jednak problem dla malarza? A może problem, ale malarski i do rozwiązania przy pomocy palety i pędzla? Zapraszamy na warsztaty malarskie, podczas których razem przyjrzymy się miastu, zobaczymy jak wiele się dzieje poniżej niebieskiej linii horyzontu. Przestrzeń miasta stanie się tematem naszych pejzaży.
18 czerwca (sobota)
godz. 10:30 – 12:30
Muzeum Narodowe w Krakowie
Kamienica Szołayskich
Pl. Szczepański 9
Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy, Hiacynta Sowa
Zajęcia rozpoczną się na wystawie, ale zasadnicza część będzie miała miejsce w plenerze w okolicy Muzeum (plac Szczepański, Planty). Równocześnie z warsztatami dla dzieci odbędą się zajęcia dla dorosłych, do udziału w których zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci. Spotkanie zakończy wzajemne oglądanie prac.
Wstęp: 10 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja:
(12) 4335 444, rezerwacja@mnk.pl
Dokonując rezerwacji proszę podać imię, nazwisko dziecka (+ wiek) i pamiętać o udziale osoby dorosłej.
Np. Jaś Kowalski (6 lat) i tato
Jeszcze jedno, ponieważ być może będziemy siedzieć na trawie i używać farb prosimy ubrać dzieci (i siebie ) stosownie do sytuacji.
Muzeum Narodowe w Krakowie
Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków
012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
https://www.muzeum.krakow.pl