Na warsztatach literackich prowadzonych przez Sylwię Chutnik opracujecie bajki, które zachwycą później Wasze Dzieciaki. Na warsztatach plastycznych zajmiecie się oprawą graficzną książki. Czy potrzebny jest do tego talent pisarski i plastyczny? Pewnie tak. Przede wszystkim jednak ważna będzie Wasza wyobraźnia i chęć do wspólnej pracy. To wyjątkowe wydawnictwo chcielibyśmy wydać w październiku 2013 roku. Jesteśmy przekonani, że okaże się niesamowitym prezentem i inspiracją dla innych Mam do tego, że tworzyć dla swoich i innych Dzieci – to sama radość.
Liczymy na udział Mam zaangażowanych i mających dobrą energię do wspólnej pracy.
Wraz ze zgłoszeniem każda z Mam zobowiązuje się do udziału w:
– warsztatach literackich prowadzonych przez Sylwię Chutnik (terminy: 10 maja, 24 maja i 14 czerwca, w godz. 17.00-19.00),
– konsultacjach mailowych dotyczących powstających bajek (czerwiec-sierpień 2013),
– warsztatach plastycznych (dwa spotkania we wrześniu – termin do ustalenia).
Każda z Mam powinna uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych (literackich i plastycznych).
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Kontakt: info@ddkweglin.pl
Sylwia Chutnik – kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie. Pisarka i felietonistka "Polityki" i "Pani". Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (min. Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki). Autorka powieści "Kieszonkowy Atlas Kobiet" (Ha!Art 2008), "Dzidzia" (Świat Książki 2009), "Cwaniary" (Świat Książki 2012) oraz książki "Warszawa Kobiet" (Biblioteka Polityki, 2011), "Mama ma zawsze rację" (Mamania 2012) i "Proszę wejść" (Nowy Teatr 2012). Obie powieści zostały wystawione przez Teatr Powszechny w Warszawie i Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Twórczyni sztuki "Muranooo" (Teatr Dramatyczny w Warszawie) oraz "Aleksandra" (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu). Laureatka konkursu "Dama Warszawy 2007" i "Wawoaktywnych 2008 Życia Warszawy", nominowana do "Stołka" nagrody Gazety Stołecznej 2008, nominowana do tytułu Polki Roku 2007 Gazety Wyborczej i Kobiety Glamour 2008 oraz Róży Gali w kategorii literatura w 2010 roku. Jej "Kieszonkowy Atlas Kobiet" został Książką Roku radiowej Trójki. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Nominowana do Nagrody Nike 2009. W 2010 roku otrzymała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną. W 2011 roku została laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność społeczną. Koordynuje projekt Spółdzielnia Mam. Mama Brunona (2003). [źródło: www.fundacjamama.pl]
Pomysłodawcą Projektu "Mama Bajkopisarka” jest Mateusz Nowak z DDK "Węglin”. Projekt realizowany jest w ramach Cyklu "My Mamy”.
O Cyklu:
"My Mamy” to cykliczne spotkania przy kawie i herbacie, podczas których rozmawiamy o gorszych i lepszych chwilach bycia Mamą, dzielimy się doświadczeniem i wiedzą, plotkujemy i łamiemy stereotypy Mamy „uwięzionej z dzieckiem w domu”.
Pierwsze spotkanie – 10 maja 2013, godz. 17.00-19.00
Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin”
ul. Judyma 2a, Lublin
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin
Jesteśmy instytucją, która na kulturalnej mapie Lublina powstała dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców dzielnicy Węglin Północny. Drzwi nowej, miejskiej instytucji, oficjalnie otwarto 2 października 2011 roku. Od tamtej pory Dedek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem swoją bogatą …
Lublin
(81) 466 59 10
info@ddkweglin.pl
http://www.ddkweglin.pl
facebook