Weleda
Weleda Baby

Lufcik na korbkę – O pewnym Utopcu, który nie lubił śniegu. Spektakl

Pałac w Miechowicach
🗺 mapa
📅 wtorek 15.02.2022
🎫 10zł
Lufcik na korbkę - O pewnym Utopcu, który nie lubił śniegu. Spektakl
„Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań! Co za radość, gdy saniami można jechać w dal…”

Cudownie! Wreszcie przyszła zima, śnieg, biała sanna. Dzieciaki rzucają się śnieżkami i lepią bałwana, dorośli szykują sprzęt na narciarskie szaleństwo, Lufcik na korbkę gra „Opowieść zimową”. Wszyscy kochają zimę! Ale czy na pewno? Wyobraźcie sobie największego zrzędę świata, wiecznie niezadowolonego i skwaszonego, któremu nic się nie podoba. Tak, to właśnie Utopiec nie cierpi zimy i każdy, nawet najmniejszy płatek śniegu, zamienia w kropelkę wody. Bo nie obce mu są z czarami i magią przygody! Czy dacie rade przekonać tego marudę, że zima, lód i mroźne miesiące są równie wspaniałe, co lato? Przy okazji dowiecie się, skąd na Śląsku wziął się węgiel, zatańczycie z uroczą Meluzynką i dowiecie się co robić, by naszej planecie żyło się lżej. A kto wie, może razem nawet wyczarujemy śnieg…

Zapisy: 789 153 878 lub palacwmiechowicach@becek.pl
Bilety: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy

Lufcik na Korbkę to kolektyw teatralny, opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow. Dla dużych i dla małych.

Bajki i bery są bardzo mocno związane tak z kulturą, jak i naszą tożsamością. Lufcik na korbkę pomoże poznać dzieciom część historii regionu, z którego pochodzą. Opowiadać o Śląsku będziemy po polsku, jednak kształtując w sposób ciekawy i zabawny wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo. Dlaczego po polsku? Śląska gwara to najbardziej staropolski z polskich dialektów. Jednak wiele dzieci w ogóle nie potrafi mówić po Śląsku – im młodsze pokolenie, tym mniejsza znajomość gŏdki. Projekt aktywizuje także ludzi starszych oraz pozwala im na wkład w rozwój i ochronę niematerialnych dóbr kultury (pamięć), dając poczucie bycia potrzebnymi. Takie działania kształtują przywiązanie do naszej lokalnej mikroojczyzny.

389 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent