Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt przede wszystkim dla uczniów i nauczycieli. Chcielibyśmy jednak włączyć w jego realizację również rodziców, którzy powinni wiedzieć, jakie filmy oglądają ich dzieci w naszych kinach i w jaki sposób mogą ciekawie o nich porozmawiać, nawet jeżeli nie byli na seansie.
Specjalnie z myślą o rodzicach i opiekunach naszych widzów udostępniamy na stronie www.nhef.pl wraz z całą bazą filmów edukacyjnych analizy psychologiczne, które stanowią proste i użyteczne narzędzie ułatwiające rozmowę o ważnych sprawach poruszonych w filmach. Kiedy Wasze dziecko wróci z kina może mieć ochotę na rozmowę o postawach i dylematach bohaterów, może chcieć opowiedzieć o swoich emocjach czy wątpliwościach. Teraz możecie się do tego przygotować! Dodatkowo zamieszczamy też instrukcje wideo do warsztatów plastycznych dla najmłodszych.
Szczegółowo przedstawiamy też nasz projekt i sposoby pracy w filmem zarówno w kinie, jak i później – w szkole na lekcjach. Mogą mu się Państwo przyjrzeć i pomóc nauczycielom podjąć decyzję o udziale w projekcie w kolejnym roku szkolnym.
Na spotkaniu 7 grudnia będzie można:
– dowiedzieć się, w jaki sposób pracujemy na pokazach z Twoim dzieckiem
– podzielić sie z nami wątpliwościami i pomysłami
– otrzymać katalog z informacjami o filmach
– otrzymać raport Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie
– poznać narzędzia do pracy z dziećmi w domu po obejrzanych przez nie filmach
Wszystkie filmowe wywiadówki są bezpłatne i odbędą się 7 grudnia 2013 (60′ spotkanie + 90′ film)
kino Sokół w Starym Sączu
Batorego 23
godz. 16:30
mailowe potwierdzenie obecności:
j.liszkowska@ckis.stary.sacz.pl
W roku szkolnym 2013/14 w projekcie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w 40 miastach w Polsce bierze udział blisko 40 tysięcy młodych widzów. W programie filmowym projektu jest ponad 150 filmów, w tym takie, których nigdy nie było w polskiej dystrybucji a nagrodzone były na międzynarodowych festiwalach! Projekt uzyskał patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wojewódzkich kuratorów oświaty. Wsparli go również Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.