UCZESTNICY INDYWIDUALNI:
13-17.02.12
* uczniowie szkoły podstawowej:
NIEKOŃCZĄCE SIĘ HISTORIE
godz. 9.00-10.30 Sala pod Zegarem / bilety: 15 zł
„Smokowisko" – warsztaty sztuki współczesnej osadzone w tematyce bajkowej, projektowanie i konstruowanie instalacji przestrzennych w formie smoków. Działania poprzedzone będą opisem i klasyfikacją gatunków oraz przybliżeniem tradycji w których budowano smoki.
Prowadzenie: Sebastian Krzywak (artysta plastyk)
godz.10.30-12.00 Sala pod Zegarem / bilety: 15 zł
„Bajdance" – warsztaty tańca nowoczesnego do muzyki z filmów „Madagaskar" i „Happy Feet" prowadzone w technikach: disco (ruch polegający na szybkiej akcji nóg i rąk, dużo kick′ów i dynamicznych kroków tanecznych), locking (polegający na szybkich charakterystycznych ruchach górnej części ciała przy jednoczesnym zachowaniu luzu w jego dolnych partiach) i old school (tańczony do muzyki funky z lat 80-tych, przedstawicielem gatunku jest M.C. Hammer).
Prowadzenie: Izabela Gryko-Filipiak (choreograf)
godz. 12.00-13.30 Sala pod Zegarem / bilety: 15 zł
„W Bajkolandii" – warsztaty plastyczne w technikach rysunkowych i malarskich rozwijające kreatywność przez tworzenie własnej bajki i własnego bohatera, z którym młody twórca się utożsamia. Podczas warsztatów poruszany będzie też aspekt terapeutyczny bajek, czym jest i jakie są korzyści wynikające z ich oglądania. Uczestnicy zmierzą się również z komiksem – najbardziej współczesną formą przekazu opowiadań dla dzieci.
Prowadzenie: Anna Kozłowska-Agacińska (artystka plastyk)
godz.13.30-14.35 Sala Audiowizualna / wstęp wolny
„Baśnie i bajki polskie" – seanse filmowe wyprodukowane i sponsorowane przez TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o. o. Prezentowane będą cztery bajki z serii „Baśnie i bajki polskie" oraz bajka Hansa Christiana Andersena:
„Dwanaście miesięcy" – reżyseria, dekoracje, zdjęcia i efekty specjalne Zbigniew Kotecki
„Lodowa góra" – reżyseria i scenografia Robert Turło
„O królewnie zaklętej w żabę" – reżyseria, scenografia, efekty specjalne obrazu Robert Turło
„Krawiec niteczka" – reżyseria Andrzej Gosieniecki
„Len" – reżyseria, plastyka, animacja, zdjęcia Joanna Jasińska
* gimnazjaliści i licealiści:
godz. 12.00-14.00 WARSZTATOWNIA (wejście od ul. Fredry 7) / bilety: 15 zł
„Studium rysunku" – rysunek jako forma najbardziej bezpośredniego przedstawiania myśli i komunikacji międzyludzkiej, wymaga odpowiedniego warsztatu rzemieślniczego. Zajęcia poruszają podstawowe zagadnienia dotyczące technik rysowania i materiałoznawstwa. Naszymi tematami będą: szkice, martwa natura, portret, postać i pejzaż.
Prowadzenie: Jędrzej Stępak (artysta plastyk)
20-24.02.12
* uczniowie szkoły podstawowej:
MROCZNE ŚREDNIOWIECZE
godz. 9.00-10.30 Sala pod Zegarem
„Zamkowisko" – warsztaty plastyczne polegające na budowie makiety średniowiecznego zamku, jego mieszkańców oraz wyposażenia i otoczenia. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję zbudować bardzo realistyczne makiety zamków własnoręcznie przygotowując odlewy miniaturowych form budowlanych – cegieł i kamieni oraz zaprojektować i zrealizować najdrobniejsze detale ówczesnej architektury.
Prowadzenie: Sebastian Krzywak (artysta plastyk)
godz. 10.30-12.00 Sala 21
„Pieczara czarnoksiężnika" – praca w glinie przybliżająca rzemiosło średniowieczne, jakim była ceramika użytkowa (misy, puchary, pieczęcie) i dekoracyjna (ozdoby, herby, zdobnictwo). Warsztaty obejmą również rzeźbę i płaskorzeźbę.
Prowadzenie: Dagny Kruszewska (artystka plastyk)
godz. 12.00-13.30 Sala pod Zegarem
„Księżniczki, rycerze i zamkowe wieże" – warsztaty malarstwa i rysunku, poprzedzone krótkim wstępem przybliżającym młodym plastykom okres Średniowiecza. Podczas warsztatów realizowane będą tematy dotyczące osady średniowiecznej, mody tego okresu zróżnicowanej w poszczególnych grupach społecznych, architektury, walk rycerskich i rękodzieła artystycznego.
Prowadzenie: Anna Kozłowska-Agacińska (artystka plastyk)
20, 22, 24.02.12 ZWIEDZANIE ZAMKU DLA DZIECI
godz. 13.30-14.15 / bilety: 5 zł
Zwiedzanie zamku to fascynująca podróż po jednym z najbardziej intrygujących budynków w Poznaniu. Najmłodsi poznają jego historię i będą oswajać się z zamkowymi wnętrzami, które pełnią dziś pełnią zupełnie inną funkcje niż 100 lat temu.
Zwiedzanie jest przeznaczone tylko dla dzieci (grupy do 35 osób).
Bilety do nabycia w kasie od 01.02.2012 w godz. 11.00-19.00, od 13.02.2012 w godz. 8.45-19.00, tel. 61 64 65 260.
GRUPY ZORGANIZOWANE
Proponujemy seans bajek z serii „Baśnie i bajki polskie" wyprodukowane i sponsorowane przez TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o. o. Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia terminu z Robertem Dorną w godz. 12.00-16.00 pod numerem tel. 61 64 65 317.
wstęp wolny
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Co roku organizujemy około 2500 wydarzeń, które tworzymy z myślą o naszych gościach. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, …
61-809 Poznań
61 64 65 272
informacja@ckzamek.pl
http://ckzamek.pl/
facebook