Ciepło, cieplej, gorąco! Czyli zimą o emocjach. Ferie w MNK

różne oddziały MNK
🗺 mapa
📅 piątek 25.01.2019 do sobota 26.01.2019
5 zł
Ciepło, cieplej... Ferie W MNK

Zapraszamy dzieci do udziału w cyklu warsztatów, których tematem będą emocje i uczucia, czyli wszystko to, co w sztuce od zawsze było obecne, choć czasami w pierwszej chwili bywa niedostrzegane. Wspólnie z dziećmi będziemy poszukiwać emocji w dziełach wielkich mistrzów, w temperaturze barw, w gestach postaci, w formach i kształtach przedmiotów oraz w nas samych. Zajęcia mają miejsce w wybranych oddziałach MNK. Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
  • Wstęp: 5 zł od dziecka
  • Bilety: www.bilety.mnk.pl; osoby, którym przysługują ulgi z tytułu Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, mogą dokonać zakupu biletu w kasie Muzeum po okazaniu stosownego dokumentu.
  • Zakup biletów od 1.01.2019
  • Uwaga! Wyjątek stanowią warsztaty rodzinne z cyklu Konik Muzealny. Informacje dotyczące Konika: TUTAJ

Terminy warsztatów:

24.01.2019, godz. 11:00, Gmach Główny, Galeria „Broń i Barwa w Polsce”
Uzbrojone emocje – dawno, dawno temu dzielni i waleczni wojownicy przywdziewali twarde i ciężkie zbroje, by móc stawić czoło niebezpieczeństwu. Czy uczucia kryjące się pod zimną blachą rycerskich napierśników były równie chłodne? A gdyby tak uzbroić naszych rycerzy w stroje odpowiadające całemu bogactwu ludzkich emocji? Spróbujmy! Skorzystajmy z piór, wstążek i kolorowych bibuł, by sprawdzić, w jakim rytmie może bić rycerskie serce. 
Prowadzenie: Ewelina Krawczyk

25.01.2019, godz. 11:00, Dom Józefa Mehoffera
Czy od „zimnej kolacji” może zrobić się gorąco? – Państwo Mehofferowie cenili dobre towarzystwo, ale czy naprawdę podawali swoim gościom tylko zimną kolację? I to w czasach, gdy ciepły posiłek dla gości był obowiązkowym elementem każdego przyjęcia? Czym właściwie była ta „zimna kolacja”? Czy była smaczna, czy wręcz nie do zjedzenia? Jedno jest pewne – sto lat temu niejednej pani i panu robiło się od niej gorąco, lecz niełatwo było z tej „kolacji” zrezygnować…Czy nam również w Domu Józefa Mehoffera zrobi się za ciepło? 
Prowadzenie: Joanna Kołek

26.01.2019, godz. 11:00, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, wystawa „Mistrz i Katarzyna. Hans von Kulmbach i jego dzieła dla Krakowa” 
Niech zadziała mowa ciała – na obrazach średniowiecznych mistrzów obserwujemy ciekawe sceny. Ludzie na nich przedstawieni zastygli w dziwnych pozach. Co oznaczają głębokie ukłony, ręce złożone jak do modlitwy lub zgięte pod nietypowymi kątami, osobliwe miny, a nawet grymasy? Czy to strach? Radość? A może coś jeszcze innego? Podczas warsztatów zabawimy się w detektywów i spróbujemy wytropić wszystkie tajemnice dawnej mowy ciała. Naszą przewodniczką będzie św. Katarzyna, bohaterka malowanej legendy, w której każdy gest ma znaczenie. 
Prowadzenie: Tomasz Kida

Prowadzący:

  • Aleksandra Nicewicz – studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz absolwentka animacji społeczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów odkryła, że pragnie pracować z dziećmi, a praktyki w Muzeum otwarły jej przestrzeń do twórczych działań z najmłodszą publicznością. W wolnych chwilach czyta fantastykę, podróżuje, fotografuje i gra w gry komputerowe.
  • Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie arteterapii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animatorka działań artystyczno-pedagogicznych, edukatorka sztuki, nauczycielka. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.
  • Joanna Kołek – absolwentka filozofii, ukrainoznawstwa i rosjoznawstwa. Edukatorka muzealna i pracowniczka organizacji pozarządowej. Ma słabość do secesji, Wyspiańskiego i sztuki użytkowej. Pasjonatka dwóch kółek i kultur krajów Europy Wschodniej, Kaukazu oraz Azji Centralnej.
  • Tomasz Kida – absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Muzeum Narodowym prowadzi zajęcia dla młodszych i tych nieco starszych. Fan gier wszelakich, od szachów i gier komputerowych poprzez planszówki, na papierowych „erpegach” kończąc.
  • Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
  • Martyna Majsterek – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego małego dzieła.
  • Magda Schuster – absolwentka UJ i łódzkiej ASP. W Muzeum prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych, poza Muzeum zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.
  • Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, oligofrenopedagog, animatorka, edukatorka muzealna. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, współtworząc programy dla rodzin i najmłodszych zwiedzających. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.
  • Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie odpowiada za program edukacyjny dla dzieci i rodzin. Prowadzi warsztaty i współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent