Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kwiecień w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 piątek 26.04.2024 do sobota 27.04.2024
Kwiecień w NCK
Na najbardziej wiosenny miesiąc roku Nowohuckie Centrum Kultury proponuje różnorodny bukiet atrakcyjnych kwiatów – muzycznych, podróżniczych, teatralnych, kabaretowych i wystawienniczych. Na początek dwa koncerty – usłyszymy jeden z najciekawszych kobiecych głosów rodzimej sceny, czyli Natalię Przybysz i utwory najbardziej rozpoznawalnego zespołu z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej – Stare Dobre Małżeństwo.

Przed nami trzy spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Ab Intra i najnowsze przygody uroczej, wesołej świnki. Należy się też przygotować na kilka wieczorów pełnych dobrego humoru w wykonaniu stand-uperów młodego pokolenia i dwóch uznanych kabaretów: Mumio i Hrabi. Wielkimi krokami zbliża się jeden z najważniejszych polskich festiwali podróżniczych – Navigator Festival, dwudniowa emocjonująca i barwna podróż w najbardziej odległe zakątki świata oraz Dzień Ziemi – kolejna edycja święta naszej planety. W kwietniu rozpoczyna się również nowy cykl spotkań – „Klub opowieści”, czyli coś dla wszystkich lubiących zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. A w galeriach zostanie otwarte aż pięć nowych wystaw.
Takie kwiatki!

WYDARZENIA:

4 kwietnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
NATALIA PRZYBYSZ „Tam”
Jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. „Tam” to opowieść o wyjątkowych podróżach – dalekich i tych w głąb siebie. To także wyraz fascynacji podróżami oraz wielką wodą, które u Natalii Przybysz zrodziły się po przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego.
bilety: 130/110 zł

6 kwietnia (sobota), g. 11.15, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Ochrony Środowiska „Gdzie znaleźć witaminę C i jak badać żywność?”
Tym razem skupimy się na naukowym podejściu do żywności i jej badaniu. Dzieci nauczą się, jak wykrywać obecność witaminy C w produktach spożywczych i dowiedzą się dlaczego akurat ta witamina jest tak ważna dla naszego zdrowia. Dodatkowo będą miały możliwość zbadania pH rozmaitych substancji i wykrywania obecności skrobi w różnych produktach, co przybliży i pozwoli zrozumieć z czego składa się żywność.
jednorazowa wejściówka: 40 zł

6 kwietnia (sobota), g. 11.15, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny „Kurczakowe śledztwo”
Kurczaczek Gienio stracił swoją ukochaną pisankę. Był do niej bardzo przywiązany i wiele dla niego znaczyła, ale nie uda mu się samemu jej odnaleźć. Aby mu pomóc, musimy rozszyfrować tajne wiadomości, zabarwić kurczaki w magicznym płynie i poszukać odcisków palców!
jednorazowa wejściówka: 50 zł

6 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.
skład zespołu: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik, Tomasz Pierzchniak, Bolesław Pietraszkiewicz
bilety: 110/90 zł

6 kwietnia (sobota), g. 19.00, studio KCC
CZTERDZIEŚCI – spektakl/performans
Spektakl stanowi jedną z części tryptyku. W pierwszej z nich artystka przyglądała się generacji osób w podeszłym wieku, druga była dedykowana dzieciom, kolejna, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy osób w wieku średnim.
koncepcja i choreografia: Barbara Bujakowska
bilety: 30/40 zł

7 kwietnia (niedziela), g. 10.00, 13.00 i 16.00, Scena NCK
PRZYGODY ŚWINKI PEPPY
Świnka Peppa i przyjaciele powracają w zupełnie nowym spektaklu. Dołącz do niej, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy z George’em, tatą i jej szkolnymi przyjaciółmi: kucykiem Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. Całą ekipę już niebawem czekają przygody pełne śmiechu i muzyki na żywo.
bilety: 110 zł

9 kwietnia (wtorek), g. 19.30, studio teatralne 209
TEATR AB INTRA „Pokocham ją siłą woli”
Spektakl na podstawie opowiadania Edwarda Stachury.
reżyseria: Paulina Pajestka, Karol Tenderowicz
bilety: 20 zł

10 kwietnia (środa), g. 18.30, Scena NCK
WIELKA TRASA STAND-UP POLSKA
Najlepsze, premierowe teksty w wykonaniu komików, wkraczających dopiero na scenę stand-upu.
wystąpią: Sylwia Wiszowata, Wiktoria Chachulska, Tomek Skrzypek, Mateusz Płocha, Bartosz Młynarski, Kuba Wu, Marcel Bieńkowski, Roman Kostelecki, Aleksei Rogozin.
bilety: 49-99 zł

12 kwietnia (piątek), g. 18.00, Scena NCK
NAVIGATOR FESTIVAL – wieczór filmowy
Piątkowy wieczór wypełnią projekcje filmowe z Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady. Zobaczymy m.in. opowieść o wybitnej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz, zapis eksploracji najgłębszej kanadyjskiej jaskini i nagradzany na całym świecie animowany film o ludziach handlujących lodem.
bilety: 30 zł

13 kwietnia (sobota), g. 11.00-19.00
NAVIGATOR FESTIVAL
W drugi festiwalowy dzień, razem z Denisem Urubko, wyprawimy się w świat himalajskich ośmiotysięczników, Piotr Horzela przeprowadzi nas przez Antarktykę, a Robert Makłowicz sugestywnie opowie jak smakuje Azja Południowo-Wschodnia. Czekają nas jeszcze górskie warsztaty, cztery tematyczne wystawy i Mały Navigator – cykl spotkań przygotowujących małych globtroterów do wielkich podróży.
bilety: 50/40 zł

14 kwietnia (niedziela), g. 11.00 -19.00, plener wokół NCK
DZIEŃ ZIEMI 2024 – klimatyczne atrakcje dla małych i dużych
Dzień Ziemi to doskonała okazja do promowania działań na rzecz ochrony środowiska i podnoszenia świadomości ekologicznej. W ramach tegorocznej edycji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin: warsztaty tematyczne, strefa relaksu, konkursy i gry, muzyka na żywo, strefa zabaw dla dzieci, koncert.
Organizator: Urząd Miasta Krakowa
wstęp wolny

14 kwietnia (niedziela), g. 14.00 i 17.00, Scena NCK
15 i 16 kwietnia (poniedziałek, wtorek), g. 18.00, Scena NCK
CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
Cezik stworzył kanał internetowy dla dzieci „NutkoSfera”, a jego najpopularniejszy klip „W Układzie Słonecznym” ma już ponad 100 milionów wyświetleń. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, a jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki.
bilety: 60-105 zł

16 kwietnia (wtorek), 19.00, studio teatralne 209
TEATR AB INTRA „Kasandra”
Spektakl na podstawie dramatu Łesi Ukrainki.
reżyseria – Marlena Topolska
bilety: 20 zł

18 kwietnia (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Agata Rymarowicz
Artystce towarzyszyć będą Adrian Górka, Mateusz Stawiarski.
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 30/25 zł

20 kwietnia (sobota), g. 11.00, sala 006
SOBOTY DLA POLIGLOTY „Día de la tierra”- warsztaty językowe dla uczniów szkoły podstawowej
W ramach szlifowania języków obcych oraz zachęcenia do nauki języków w NCK zapraszamy na bezpłatne warsztaty z cyklu SOBOTY DLA POLIGLOTY. Spotkania prowadzą doświadczeni lektorzy Centrum Języków Obcych NCK. Pierwsze warsztaty będą spotkaniem z językiem hiszpańskim i świętowaniem Międzynarodowego Dnia Ziemi. Ochrona środowiska jest bardzo ważna i sądzimy, że każdy dzień jest dobry, aby pamiętać i dbać o naszą planetę. Na zajęciach poznamy słownictwo dotyczące świata fauny i flory i dowiemy się, jak Hiszpanie troszczą się o naszą Ziemię.
wstęp wolny

20 kwietnia (sobota), g. 11.15 i 12.40, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Cola na wielkim ekranie”
Cola. Gigant rozpoznawalności wśród napojów, a także produkt pełen tajemnic i bohater powtarzanych z ust do ust legend. Na naszych zajęciach zgłębimy kilka z popularnych mitów i zweryfikujemy na ile „Internet mówi prawdę” w kwestii spektakularnych właściwości napoju. Razem odkryjemy prawdę, uporządkujemy fakty i rozwikłamy kilka zagadek.
jednorazowa wejściówka: 40 zł

20 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – koncert wiosenny
W koncercie wystąpią wszystkie grupy działające w zespole: dziecięca, młodzieżowa, reprezentacyjna i kapela ludowa. W programie pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe.
bilety: 40 zł

21 kwietnia (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa
Cała opowieść zaczyna się w piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd to już tylko pół kroku do prawdziwej przygody. Spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat.
bilety: 40 zł

21 kwietnia (niedziela), g. 12.00, sala kameralna 203
KLUB OPOWIEŚCI „Czego sobie życzysz?”
Klub Opowieści to otwarta przestrzeń spotkań dla dorosłych z dziećmi. Spotkania są formą otwartych warsztatów twórczych dla których materią jest słowo. Zaproszenie kierujemy do tych, którzy lubią słuchać, zadawać pytania i szukać dziury w całym. Podczas pierwszego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania: Skąd przychodzą życzenia i dokąd nas prowadzą? Kto ma moc spełniania życzeń? A jeśli spełnią się życzenia czy będziemy szczęśliwi?
prowadzenie: Jolanta Kogut
bilet: 30 zł

21 kwietnia (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
HRABI „Ariaci”
W widowisku z pogranicza koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwymi żartami, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu, dostarcza kilku łez wzruszenia.
Gościem specjalnym programu będzie Maciej Miecznikowski – światowej sławy śpiewak operowy i komik, od lat z powodzeniem łączący dwa światy – muzyczny i komediowy.
wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Maciej Miecznikowski
bilety: 119-149 zł

22 kwietnia (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK
MUMIO „25 lat w 25 kawałkach”
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne i konsekwencja w realizowaniu oryginalnej wizji humoru. Zobaczymy 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości.
wystąpią: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz
bilety: 110/90 zł

23 kwietnia (wtorek), g.11.00, Scena NCK
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
Wesoła i bogata w mądre przesłania opowieść. Spektakl na motywach książki Justyny Bednarek opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyły by przeżyć przygody!
bilety: 55/50 zł

24 kwietnia (środa), g. 10.00, sala kameralna 203
KLUB SUPER MAMA „Chustonoszenie jako sekret bliskości z Twoim Maluszkiem”
Inspirujące zajęcia nauki noszenia w chuście, gdzie odkryjesz sekrety bliskości z Twoim maluszkiem. Razem poznamy różne techniki chustonoszenia, dzięki którym noszenie stanie się przyjemne i bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Zajęcia dedykowane dla rodziców niemowląt oraz mam w ciąży
prowadzenie – Natalia Raczka
bilety: 1 zł

24 kwietnia (środa), g. 18.00, sala kameralna 203
ŻYCIE JEST PIĘKNE! „Muzyka, moja pasja”
Gościem kwietniowego spotkania będzie kompozytor, autor tekstów i poeta Wiktor Okrój, zmagając się z dziecięcym porażeniem mózgowym. To pierwszy w Polsce chłopak z tak dużą niepełnosprawnością, który stworzył i wydał swoją autorską płytę. Jego piosenki zaśpiewa między innymi Robert Kasprzycki. Po koncercie zobaczymy reportaż o Wiktorze, będzie też czas by z nim porozmawiać i zadać mu pytania.
Po spotkaniu możliwy zakup płyty artysty.
prowadzenie: Monika Meleń
bilety: 2 zł

25 kwietnia (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Pieśni żydowskie
wystąpią: w koncercie „Majne szejne lider”
wystąpią: Urszula Makosz, Paweł Pierzchała, Michał Półtorak, Oleg Dyyak
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 40/30 zł

25 kwietnia (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209
TEATR AB INTRA „Nanokosmos”
reżyseria/scenariusz/muzyka/scenografia – Nataniel Wrzeciono
opieka reżysersko artystyczna – Marlena Topolska
bilety: 20 zł

26 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GWIAZDY DLA AUTYZMU – Skaldowie
Po raz ósmy w NCK organizowany jest koncert, podczas którego zbierane będą środki na pomoc dla Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Tym razem Orkiestra Wieniawa zaprosiła do współpracy założycieli zespołu Skaldowie – braci Andrzeja i Jacka Zielińskich. Podczas koncertu usłyszymy takie hity, jak: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Prześliczna wiolonczelistka czy Medytacje wiejskiego listonosza. Wszystko w nowych i specjalnie przygotowanych przez Mateusza Szmigla aranżacjach. Utwory wykona tradycyjnie Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.
bilety: 120/100 zł

27 kwietnia (sobota), g. 11.15, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Kodowania z Robotami „Roboty na Marsie”
Czas na podróż w kosmos i odwiedziny Marsa! Podczas zajęć dzieci wcielą się w rolę astronautów i stworzą roboty, które pomogą im na badania tajemniczej planety. Nauczą się też, jak ważne jest programowanie precyzyjnych ruchów, aby przetrwać w obcym i ekstremalnym środowisku!
jednorazowa wejściówka: 45 zł

27 kwietnia (sobota), g. 11.15, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Encek2 „Jak wysoka była Calineczka?”
Dowiemy się ile mierzą buty siedmiomilowe, co to łokieć materiału i sążeń sznura. Nauczymy się mierzyć obwód koła i postaramy się za pomocą ołówka zmierzyć wzrost człowieka.
jednorazowa wejściówka: 40 zł

28 kwietnia (niedziela), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
OLKA SZCZĘŚNIAK „Skąpiec poznawczy” – stand-up
Stand-uperka z Częstochowy. Na scenie od 2013 roku. Zaczynała w grupie Comedy Lab w Krakowie. Ma ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem.
bilety: 100-110 zł

WYSTAWY

ADAM WAJRAK „W naszej dziczy” – wystawa plenerowa
6 października – 30 kwietnia, Rynek NCK
wstęp wolny

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2024
wystawa Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
7 marca – 5 maja, FOTO-GALERIA
wstęp wolny

NATALIA BIENEK „Jedność” – wystawa malarstwa
8 marca – 4 kwietnia, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

BOGUSŁAW MASTAJ „Londyn wielu kultur” – wystawa fotografii
3-21 kwietnia, Złota Galeria CENTRUM
wystawa towarzysząca wydarzeniu Navigator Festival
wstęp wolny

IWA KRUCZKOWSKA-KRÓL „Obrazy innej codzienności” – wystawa malarstwa
5-15 kwietnia, Czarna Galeria CENTRUM
spotkanie autorskie – 12 kwietnia (piątek), g. 17.00
wystawa towarzysząca wydarzeniu Navigator Festival
wstęp wolny

PIOTR DROŻDŻ „Wertykalny kalejdoskop” – wystawa fotografii
8-21 kwietnia, Szara Galeria CENTRUM
spotkanie autorskie – 13 kwietnia (sobota), g. 12.00
wystawa towarzysząca wydarzeniu Navigator Festival
wstęp wolny

PIOTR ŁOPALEWSKI „Ex machina” -wystawa malarstwa
11 kwietnia – 12 maja, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż – 11 kwietnia (czwartek), g. 18.00
wstęp wolny

LESZEK MISIAK „Powroty” – wystawa malarstwa z lat 2020 – 2024
23 kwietnia – 17 maja, Czarna i Szara Galeria CENTRUM
wernisaż – 24 kwietnia (środa), g. 18.00
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
stała wystawa malarstwa
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety: 20/15 zł

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
stała wystawa malarstwa, rysunku i grafiki
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety: 20/15 zł

A JUŻ W MAJU:

15 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
MICHAŁ LEJA „Chciałbym się mylić” – stand-up

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GRUPA MOCARTA „Ale kino!”

18 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THE ANIMALS & FRIENDS

19 maja (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3
CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów

19 maja (niedziela), g. 12.00, sala kameralna 203
KLUB OPOWIEŚCI „Czego szukasz?”

19 maja (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
WIECZÓR PREMIER – koncert Grupy Tańca Współczesnego FORMA

26 maja (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
I LOVE YOU, A TERAZ SIĘ ZMIEŃ – muzyczny spektakl komediowy

29 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa” – stand-up

296 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent