Wycieczka na Borówkową Górę

Na Borówkową Górę na własnych nogach mogą wybrać się już sześciolatki, tym bardziej poradzą sobie starsze dzieci. Droga nie jest szczególnie uciążliwa, zwłaszcza, jeśli dostosujemy swoje tempo i liczbę postojów do dziecięcych potrzeb. My wybraliśmy się zielonym szlakiem z małego parkingu na Przełęczy Lądeckiej za Lutynią. Początkowej części trasy towarzyszą piękne widoki i otwarte przestrzenie. Następnie droga wchodzi w las. Obfitość jagód spowalnia spacer, ale nie pozwala dzieciom się nudzić. 

Na długim odcinku szlak prowadzi wzdłuż czeskiej granicy, co stanowi dodatkową atrakcję i inspirację do zabaw. Przekonaliśmy się, że dzieciaki po prostu uwielbiają przekraczać granicę i mogą robić to tysiące razy z rzędu. Po drodze można zatrzymać się w wyznaczonym miejscu przy wygodnym stole, ale dla większości dzieci jeden odpoczynek to za mało. Zapas przysmaków w plecakach wielokrotnie dodawał im sił.  

Na szczycie (900m n.p.m.) znajduje się bardzo wysoka nowa wieża widokowa. Wejście na górę rozwiązano komfortowo i bezpiecznie, więc bez lęku można wejść tam z maluchami. Panorama jest imponująca. Na Borówkowej można również odpocząć i zjeść coś ciepłego. Rodziców pokrzepi łyk czeskiego piwa, dzieci natomiast mogą dostać karteczki z polskimi i czeskimi stempelkami potwierdzającymi ich wyczyn 🙂

Po zejściu do Przełęczy Różańcowej ambitni rodzice ze starszymi dziećmi mają okazji zdobyć jeszcze jeden szczyt – Jawornik Wielki (872 m). My zdecydowaliśmy się zejść do Orłowca malowniczą wiejską drogą wzdłuż rzeki Orliczki.   

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:weekendwyjazdy