Weleda
Weleda Baby

Wycieczka na Borówkową Górę

wspinaczka na borowkową gora
Na długim odcinku szlak prowadzi wzdłuż czeskiej granicy, co stanowi dodatkową atrakcję i inspirację do zabaw. Przekonaliśmy się, że dzieciaki po prostu uwielbiają przekraczać granicę i mogą robić to tysiące razy z rzędu. Po drodze można zatrzymać się w wyznaczonym miejscu przy wygodnym stole, ale dla większości dzieci jeden odpoczynek to za mało. Zapas przysmaków w plecakach wielokrotnie dodawał im sił.  

Na szczycie (900m n.p.m.) znajduje się bardzo wysoka nowa wieża widokowa. Wejście na górę rozwiązano komfortowo i bezpiecznie, więc bez lęku można wejść tam z maluchami. Panorama jest imponująca. Na Borówkowej można również odpocząć i zjeść coś ciepłego. Rodziców pokrzepi łyk czeskiego piwa, dzieci natomiast mogą dostać karteczki z polskimi i czeskimi stempelkami potwierdzającymi ich wyczyn 🙂

Po zejściu do Przełęczy Różańcowej ambitni rodzice ze starszymi dziećmi mają okazji zdobyć jeszcze jeden szczyt – Jawornik Wielki (872 m). My zdecydowaliśmy się zejść do Orłowca malowniczą wiejską drogą wzdłuż rzeki Orliczki.   

882 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent