Wierchomla na każdą porę roku!

wierchomla stacja narciaska

Czy znacie Wierchomlę? Ja nie znałam. Do jesieni 2010, kiedy zaczęłam poszukiwania miejsca na rodzinny wypoczynek. Na pierwszy rzut oka Wierchomla wydaje się spełniać rodzinno-narciarskie oczekiwania. Na drugi – okazuje się być miejscem idealnym.

Odkąd pamiętam Beskidy były moimi ulubionymi górami. Przede wszystkim z powodu mniejszego turystycznego zaludnienia, doskonałej bazy wypadowej oraz szans na usłyszenie „nie skażonej cywilizacją” góralskiej gwary. Jednak Beskidy to także region, w którym infrastruktura dopiero się rozwija, więc znalezienie miejsca otwartego na rodzinny wypoczynek wcale nie jest łatwe.

Jak się okazało przysłowie „dla chcącego nie ma nic trudnego” nie straciło na aktualności, bo po (dłuższych) poszukiwaniach trafiliśmy na ofertę trzygwiazdkowego Hotelu Wierchomla. Ofertę może nie najtańszą, ale obejmującą mnóstwo atrakcji dla nas i naszego dziecka. W pakiet 7-dniowego pobytu wchodziły posiłki, korzystanie z siłowni, basenu (i brodzika), odwiedzanie dużego pomieszczenia sali zabaw z możliwością pozostawienia tam pociechy pod opieką, przedstawienie i dyskoteka dla dzieci, wieczór muzyczny… Dodatkowo można było wykupić wieczorny kulig z atrakcjami lub zapisać dziecko na zajęcia przedszkola narciarskiego.

Jeśli dodać do tego stoki i, czynny przez cały rok, wyciąg oddalony od hotelu zaledwie kilkaset metrów oraz górskie wzniesienia na wyciągnięcie ręki, to można zrozumieć dlaczego Wierchomla staje się miejscem coraz bardziej popularnym. Zarówno wielbiciele cichego wytchnienia w otoczeniu przyrody, jak i zagorzali sportowcy nie będą się tutaj nudzić podczas długiego weekendu czy feryjnego odpoczynku.

Jadąc w Beskidy, należy się zaopatrzyć w dobre lekarstwa zapobiegające chorobie lokomocyjnej, bo – wiem z doświadczenia – nawet ci, którzy na co dzień z podróżami problemów nie mają, zaczynają dziwnie się czuć po piętnastym zakręcie prowadzącym pod górę o nachyleniu kilkunastu procent. Za to krajobrazy zapierają dech w piersiach! Przepiękne doliny, groźne urwiska, bajecznie wyglądające wzniesienia, szum rzeki i świeże powietrze. To trzeba zobaczyć, usłyszeć, poczuć… Trasy w Beskidach nie są wyjątkowo trudne, dzieci poradzą sobie z nimi bez kłopotu.

My podczas kilkudniowego pobytu zdążyliśmy także zwiedzić dwa urocze miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał: Piwniczną Zdrój i Krynicę Górską. Prowadzi tam malownicza droga z – niekwestionowaną atrakcją – wiszącym mostem nad Dunajcem. Most delikatnie buja się przy podmuchach wiatru ku uciesze dzieci i małej grozie rodziców. Po każdej wycieczce z radością wracaliśmy do hotelu, bo każdego dnia mieliśmy zaplanowane inne atrakcje. Mam zresztą przeczucie, że to jest klucz do sukcesu: zróżnicowana oferta dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Nasz maluch na wieczorny kulig się nie wybrał, a smoka w przedstawieniu bardzo się bał, za to brodzik i sala zabaw były ulubionym miejscem jego hotelowych wypraw. Przed ośrodkiem dzieci kusi duży plac zabaw, a starszaków na pewno zainteresuje park linowy z ruchomymi drabinkami, ścianką wspinaczkową i pajęczyną oraz boisko wielofunkcyjne.

Przestronne pokoje z balkonami i miła obsługa dopełniają pozytywnego obrazu Hotelu Wierchomla. Smaczne jedzenie w restauracji skusi nawet małych niejadków. Prawie wszystkich… Bo nasz niejadek był tak przejęty samym faktem pobytu w restauracji i tym jak dużo podczas posiłków się dzieje, że nie byliśmy w stanie nakłonić go do zjedzenia kanapki. „Ratowaliśmy się” więc kanapką w zaciszu pokoju. Obsługa restauracji zabrania, co prawda wynoszenia jedzenia, ale wizja głodnego trzylatka zmiękczała jej serca.
Uwaga, mamy liczące kalorie! Tutaj raczej trudno będzie zrzucać zbędne kilogramy nawet przy intensywnym szusowaniu po stoku czy rowerowych wyprawach. A warunki do rowerowych wycieczek są doskonałe!

Jesteśmy wielbicielami rodzinnych wypraw w nieznane i wychodząc z założenia, że mnóstwo pięknych miejsc czeka na odkrycie, staramy się „nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki”. Jednak Wierchomlę na pewno jeszcze odwiedzimy. O innej porze roku i w innych okolicznościach. Bo przeczucie nam mówi, że zarówno hotel, jak i cała miejscowość dopiero zaczynają wykorzystywać ogromny potencjał jaki tkwi w tej okolicy. I jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczą.

Anna Perlińska-Supeł

Hotel „Wierchomla SKI & SPA Resort”:
Wierchomla Mała 42
33-350 Piwniczna Zdrój
kontakt@wierchomla.com.pl
tel. 18 414 33 89 lub 18414 31 31

www.wierchomla.com.plZobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.