Weekend nad morzem? Jarosławiec!

Weekend z dzieckiem w Jarosławcu

Stało się. Niemal cudem udało nam się wyrwać na kilkudniowy wypoczynek nad morzem. Czerwcowa pogoda nie napawała optymizmem, dlatego poszukiwaliśmy miejsca z jakąś alternatywą na dla dzieci w razie niepogody. Wybór padł na Panoramę Morską w Jarosławcu z racji sali zabaw, zakrytych basenów oraz bogatego programu atrakcji dla dzieci, o jakim wyczytaliśmy w ofercie.

Raj dla dzieci = udany urlop rodziców

Ośrodek z domkami i budynkami hotelowymi zaskakuje ogromną przestrzenią oraz jej pomysłowym zagospodarowaniem. Mnóstwo zieleni, kilka dużych placów zabaw (naliczyliśmy cztery), poukrywane wśród kwiatów oczka wodne, boiska, piaskownice… Już to wystarczy, by w oczach każdego małego turysty zabłysnęła iskra zachwytu. A to dopiero początek!

Baseny zachęcają do zabawy

Łagodne zejścia do wody, brodzik dla maluchów, fale morskie i rzeka ze sztuczną grotą, zwierzakowe mini fontanny, nawet natryski w kształcie dinozaurów – wszystko zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Wstęp na baseny, w ramach wykupionych turnusów, jest nieograniczony. Te zewnętrzne polecamy na bardzo ciepłe dni, woda w nich jest znacznie chłodniejsza niż w zakrytych.

Zalety uzdrowiska

Panorama ma status uzdrowiska. Większość gości to rodziny z dziećmi oraz osoby korzystające z turnusów rehabilitacyjnych. Noce upływały więc w ciszy i spokoju, co ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o wypoczynek z maluszkami. Nie znaczy to jednak, że wieczory wieją nudą! W przybasenowej (oddalonej od budynków hotelowych) restauracji odbywają się dancingi z poczęstunkiem, późne godziny popołudniowe to czas na dyskoteki i animacje dla najmłodszych, ogniska z pieczeniem kiełbasek i wojskową grochówką, grille oraz koncerty. Przed południem dzieci mogą brać udział w zajęciach plastycznych, konkursach czy przejażdżkach konnych.

Pobyt w Panoramie na pewno pozytywnie wpłynie na dzieci podatne na choroby górnych dróg oddechowych. Na terenie ośrodka znajduje się grota solna oraz, dodatkowo płatna, Strefa Wallnes z saunami i jacuzzi z wodami leczniczymi (wstęp z dziećmi w godzinach 16:00-18:00).

Coś dla ducha, coś dla ciała

Rodzice niejadków będą przecierać oczy ze zdumienia. Nadmorskie powietrze, całodniowe szaleństwa w wodzie i na placach zabaw sprawiają, że maluchy z apetytem zjadają to, co na talerzu. Zresztą wcale się im nie dziwię. Jedzenie w restauracji jest pyszne, zróżnicowane, a wybór ogromny. Nie ma irytujących kruczków typu dodatkowo płatna kawa czy kompot do obiadu. Mając w pakiecie trzy posiłki, chodziliśmy przejedzeni mimo, że nie udało się wszystkiego spróbować 🙂 Pozytywnym zaskoczeniem było „Baby Menu” czyli osobne dania na ciepło dla dzieci – zazwyczaj trzy, cztery do wyboru. Jednak nawet bez menu dla dzieci, wybór posiłków był tak duży, że każdy – duży i mały gość – wychodził zadowolony. W restauracji nie zabrakło kącika dla dzieci.

Czynny wypoczynek

Po pysznym obiedzie można spalić kalorie na organizowanym codziennie aerobiku, aqua aerobicu, w siłowni czy na jednym z boisk – do piłki nożnej, siatkówki, do tenisa… Bogatą ofertą kusi miejscowe SPA. Na czas zabiegów dzieci (3-8 lat) można pozostawić w bezpłatnym przedszkolu pod okiem wykwalifikowanej opiekunki. Nasz kilkulatek nie był tym pomysłem zachwycony, ale z przedszkola wrócił bardzo zadowolony.
Bezpłatne wejścia przysługują małym gościom także do klubu „Świat Dziecka” z torem przeszkód i piłeczkami – nieocenionej pomocy dla rodziców na deszczowe dni. Sala zabaw jest otwarta w godzinach popołudniowych.
 

Jesteśmy nad morzem!

Łatwo o tym zapomnieć korzystając z atrakcji Panoramy Morskiej. Jarosławiec to jednak także dość szeroka i przyjemna plaża oraz latarnia morska wysoka na tyle, że prowadzony za rączkę trzylatek bez problemu pokona kręte wejście. Większość zejść na plażę to strome schody, jednak udało nam się znaleźć i takie wygodne dla rodziców z dziećmi w wózkach. Plaża oddalona jest od ośrodka jakieś 300-400 metrów. Po przejściu przez ulicę, spacer odbywa się już bezpiecznym, wygodnym deptakiem.

Ile to kosztuje?

Na terenie Panoramy obowiązuje płatność kartami, które doładowuje się w recepcji. Z karty pobierane są pieniądze na zabiegi w spa, napoje w restauracji przy basenach (pakiet „All Inclusive light”) czy wejścia do Strefy Wellness. Jeśli na karcie pozostaną środki, przy wymeldowaniu są zwracane. Negatywnym zaskoczeniem jest płatny parking i Internet. Samochód i dostęp do sieci to dziś sprawy dość powszechne i zazwyczaj występują bezpłatnie w standarcie hoteli. W pakiecie rodzinnym poza ścisłym sezonem dzieci do 4 lat mają pobyt bezpłatny. Oczywiście najbardziej korzystne są właśnie takie pozasezonowe pobyty, bo za te wakacyjne trzeba zapłacić nawet 400 zł więcej. Jednak Panorama nie różni się tutaj od innych ośrodków nadmorskich, w których różnica w cenach między niskim a wysokim sezonem jest boleśnie odczuwalna dla naszych portfeli.

Jeśli o nas chodzi – Panorama okazała się trafionym wyborem. Kolejne przyjazne dzieciom miejsce na rodzinnej mapie Polski. Oby takich ośrodków powstawało jak najwięcej!

 

Anna Perlińska-Supeł

Health Resort & Medical SPA
Panorama Morska
ul. Uzdrowiskowa 15, Jarosławiec
www.sanatorium-panorama.plZobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.