Walt Disney World – Magic Kingdom Park w Orlando na Florydzie
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Walt Disney World – Magic Kingdom Park w Orlando na Florydzie

walt-disney-world-magic-kingdom-park-w-orlando-na-florydzie

Najbardziej znany na całym świecie park rozwywki, to Walt Disney World mieszczący się w Orlando na Florydzie. Disney World składa się z kilku części – z mniejszych parków, podzielonych tematycznie. Najsłynniejszy to Magic Kingom.

To właśnie w tym parku mieści się przepiękny zamek Kopciuszka – symbol Disney World, Main Street (główna ulica), przy której stoi szereg uroczych domków i sklepików, to tutaj odbywają się kolorowe parady z udziałem Myszki Mickey czy psa Pluto oraz mieści się mnóstwo atrakcji – zarówno dla małych i dużych. 

Magic Kingdom Park przyciąga całe tlumy turystów. Można tam spędzić wspaniały rodzinny dzień. Można aktywnie korzystać z wszelkich atrakcji, np. z kolejek górskich czy wszelkich karuzeli. Można też spacerować, siedzieć w przyjemnych kawiarenkach i restauracjach, oglądać pokazy filmowe czy skecze kaskaderskie.

Miłośnikom kolejek górskich (roller costerów) szczególnie polecam Splash Mountain – niesamowitą wodną kolejkę oraz Space Mountain – bardzo szybką, kosmiczną kolejkę.

Małe dzieci zachwycą się interaktywnym pokazem „Stich′s Great Escape!". Spotkanie z niesfornym ulubieńcem na statku kosmicznym dostarczy wielu zabawnych wrażeń każdemu. Warto też przepłynąć się pirackim statkiem i odwiedzić bohaterów filmu „Piraci z Karaibów".

A wieczorem koniecznie trzeba zobaczyć słynną paradę! Przez ponad pół godziny przez główne uliczki parku maszerują znani bohaterowie przebojów Disneya. Spotkacie Myszkę Mickey, Królewne Śnieżkę i jej siedmiu Krasnoludków, Rybkę Nemo, Piotrusia Pana, Psa Pluto, Sticha, Śpiącą Królewnę i wiele innych postaci.

Uwagi praktyczne:
– park otwarty jest niemal cały rok kalendarzowy
– pod względem ilości osób spędzających czas w Disney World park w Orlando najlepiej odwiedzać w maju – jest bardzo ładna pogoda, jednocześnie nie ma jeszcze tłumów uczniów i studentów. Turyści zwykle okupują miesiące typowo letnie – czyli lipiec i sierpień.
– koszt biletów zależy od pory roku
– szczegóły na stronach:

Magic Kingdom

Tekst i Foto.  Irmina Szadkowska-Filipowicz

 

 

508 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent