• Podróże
  • Walt Disney World - Magic Kingdom...

Walt Disney World – Magic Kingdom Park w Orlando na Florydzie

Najbardziej znany na całym świecie park rozrywki, to Walt Disney World mieszczący się w Orlando na Florydzie. Disney World składa się z kilku części – z mniejszych parków, podzielonych tematycznie. Najsłynniejszy to Magic Kingom.

Najbardziej znany na całym świecie park rozwywki, to Walt Disney World mieszczący się w Orlando na Florydzie. Disney World składa się z kilku części – z mniejszych parków, podzielonych tematycznie. Najsłynniejszy to Magic Kingom.

To właśnie w tym parku mieści się przepiękny zamek Kopciuszka – symbol Disney World, Main Street (główna ulica), przy której stoi szereg uroczych domków i sklepików, to tutaj odbywają się kolorowe parady z udziałem Myszki Mickey czy psa Pluto oraz mieści się mnóstwo atrakcji – zarówno dla małych i dużych. 

Magic Kingdom Park przyciąga całe tlumy turystów. Można tam spędzić wspaniały rodzinny dzień. Można aktywnie korzystać z wszelkich atrakcji, np. z kolejek górskich czy wszelkich karuzeli. Można też spacerować, siedzieć w przyjemnych kawiarenkach i restauracjach, oglądać pokazy filmowe czy skecze kaskaderskie.

Miłośnikom kolejek górskich (roller costerów) szczególnie polecam Splash Mountain – niesamowitą wodną kolejkę oraz Space Mountain – bardzo szybką, kosmiczną kolejkę.

Małe dzieci zachwycą się interaktywnym pokazem „Stich′s Great Escape!". Spotkanie z niesfornym ulubieńcem na statku kosmicznym dostarczy wielu zabawnych wrażeń każdemu. Warto też przepłynąć się pirackim statkiem i odwiedzić bohaterów filmu „Piraci z Karaibów".

A wieczorem koniecznie trzeba zobaczyć słynną paradę! Przez ponad pół godziny przez główne uliczki parku maszerują znani bohaterowie przebojów Disneya. Spotkacie Myszkę Mickey, Królewne Śnieżkę i jej siedmiu Krasnoludków, Rybkę Nemo, Piotrusia Pana, Psa Pluto, Sticha, Śpiącą Królewnę i wiele innych postaci.

Uwagi praktyczne:
– park otwarty jest niemal cały rok kalendarzowy
– pod względem ilości osób spędzających czas w Disney World park w Orlando najlepiej odwiedzać w maju – jest bardzo ładna pogoda, jednocześnie nie ma jeszcze tłumów uczniów i studentów. Turyści zwykle okupują miesiące typowo letnie – czyli lipiec i sierpień.
– koszt biletów zależy od pory roku
– szczegóły na stronach:

Magic Kingdom

Tekst i Foto.  Irmina Szadkowska-Filipowicz

 

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

ZOBACZ TAKŻE:Disneyfilm