Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

W Bieszczady z dziećmi – Jabłonki

w bieszczady z dziecmi jablonki
Bieszczady to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W tym roku odkryliśmy i spędziliśmy dużo czasu w miejscowości Jabłonki i znajdujących się tam domkach wczasowych.

Miejscowość Jabłonki znajduje się na trasie z Leska do Cisnej około 3 km od Baligrodu. Jest to piękna sielankowa i spokojna miejscowość z malowniczym górskim potokiem, śpiewem ptaków i świeżym powietrzem. Domki wczasowe są nowe, eleganckie i pięknie wyposażone. Wprawdzie cena za domek jest dość duża, ale mogą się w nim pomieścić 2 zaprzyjaźnione rodziny z 2 dzieci każda. Obok domków parkingi dla samochodów, piękny plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej i siatkowej oraz miejsce na ognisko i zabudowany grill.

Obok domków przepływa malowniczy górski potok, który to budził nas swym szemraniem. Z domków widać pomnik gen. Karola Świerczewskiego. Miejsce piękne, malownicze i spokojne pomimo usytuowania obok drogi przejazdowej z Leska do Cisnej. Można tam wspaniale wypocząć, nabrać sił, ale także czynnie spędzić czas wspólnie z rodziną, gdyż jest to wspaniała baza wypadowa na różnorodne bieszczadzkie eskapady.

Można się udać do miejscowości Majdan za Cisną i stamtąd wyruszyć na przejażdżkę „Bieszczadzką Kolejką”. My pokonywaliśmy kolejką trasę Majdan – Przysłup – Majdan. Przejażdżka trwała około 2 godziny i 40 minut z przystankiem w miejscowości Przysłup, trwającym około 40 minut, np. na zjedzenie wędzonego pstrąga z prywatnej hodowli.

Można również udać się nad Solinę i popływać na rowerkach wodnych z dziećmi (około 30-40 km od Jabłonek). Ja szczególnie polecam „Leśny Zwierzyniec” znajdujący się w Lisznej za Cisną. Dla dzieci to wspaniałe i wymarzone wręcz miejsce, z którego trudno je wyciągnąć. Przy wejściu kupując bilety można również kupić za karmę i dokarmiać nią wybrane zwierzęta. Zwierząt jest naprawdę dużo, m.in. daniele, jelenie, króliki, łabędzie, bocian, muflony, dziki, kozice, nutrie, bażanty, pawie i wiele, wiele innych. My mieliśmy poważne kłopoty z zabraniem stamtąd naszych synów, którym to niektóre zwierzątka podobały się wyjątkowo. Fakt, że mogli je karmić, wywoływał u nich ogrom pozytywnych emocji.

Cały pobyt uatrakcyjniały nam górskie eskapady i spacery w pięknych, spokojnych i malowniczych zakątkach. Gorąco polecam i zachęcam do rodzinnych wycieczek w Bieszczady z uwzględnieniem malutkiej miejscowość Jabłonki!

Opis wycieczki otrzymaliśmy od Pani Anny Piątek. 

533 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent