W Bieszczady z dziećmi – Jabłonki

w bieszczady z dziecmi jablonki

Bieszczady to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Na pewno spędzicie tam wspaniałe chwile. Zachęcamy wszystkich na rodzinne wyjazdy w ten zakątek naszego kraju!

Bieszczady to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W tym roku odkryliśmy i spędziliśmy dużo czasu w miejscowości Jabłonki i znajdujących się tam domkach wczasowych.

Miejscowość Jabłonki znajduje się na trasie z Leska do Cisnej około 3 km od Baligrodu. Jest to piękna sielankowa i spokojna miejscowość z malowniczym górskim potokiem, śpiewem ptaków i świeżym powietrzem. Domki wczasowe są nowe, eleganckie i pięknie wyposażone. Wprawdzie cena za domek jest dość duża, ale mogą się w nim pomieścić 2 zaprzyjaźnione rodziny z 2 dzieci każda. Obok domków parkingi dla samochodów, piękny plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej i siatkowej oraz miejsce na ognisko i zabudowany grill.

Obok domków przepływa malowniczy górski potok, który to budził nas swym szemraniem. Z domków widać pomnik gen. Karola Świerczewskiego. Miejsce piękne, malownicze i spokojne pomimo usytuowania obok drogi przejazdowej z Leska do Cisnej. Można tam wspaniale wypocząć, nabrać sił, ale także czynnie spędzić czas wspólnie z rodziną, gdyż jest to wspaniała baza wypadowa na różnorodne bieszczadzkie eskapady.

Można się udać do miejscowości Majdan za Cisną i stamtąd wyruszyć na przejażdżkę „Bieszczadzką Kolejką”. My pokonywaliśmy kolejką trasę Majdan – Przysłup – Majdan. Przejażdżka trwała około 2 godziny i 40 minut z przystankiem w miejscowości Przysłup, trwającym około 40 minut, np. na zjedzenie wędzonego pstrąga z prywatnej hodowli.

Można również udać się nad Solinę i popływać na rowerkach wodnych z dziećmi (około 30-40 km od Jabłonek). Ja szczególnie polecam „Leśny Zwierzyniec” znajdujący się w Lisznej za Cisną. Dla dzieci to wspaniałe i wymarzone wręcz miejsce, z którego trudno je wyciągnąć. Przy wejściu kupując bilety można również kupić za karmę i dokarmiać nią wybrane zwierzęta. Zwierząt jest naprawdę dużo, m.in. daniele, jelenie, króliki, łabędzie, bocian, muflony, dziki, kozice, nutrie, bażanty, pawie i wiele, wiele innych. My mieliśmy poważne kłopoty z zabraniem stamtąd naszych synów, którym to niektóre zwierzątka podobały się wyjątkowo. Fakt, że mogli je karmić, wywoływał u nich ogrom pozytywnych emocji.

Cały pobyt uatrakcyjniały nam górskie eskapady i spacery w pięknych, spokojnych i malowniczych zakątkach. Gorąco polecam i zachęcam do rodzinnych wycieczek w Bieszczady z uwzględnieniem malutkiej miejscowość Jabłonki!

Opis wycieczki otrzymaliśmy od Pani Anny Piątek. Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]