Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Sztolnie Walimskie

Kompleks turystyczny "Rzeczka" - Muzeum Sztolni Walimskich
Budowa  kompleksu Riese nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych i naziemnych budowli. Do dziś owiane mgłą tajemnicy jest ich przeznaczenie. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś jednak udało nam się stworzyć możliwości, aby i Państwo mogli w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese”.

Zapraszamy do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich – kompleksu Rzeczka.

Więcej o trasie zwiedzania przeczytasz tutaj.

Godziny otwarcia i ceny biletów

adres: ul. 3 Maja 26 58-320 Walim
tel.: 74 84 57 300
email: muzeum@sztolnie.pl

Dojazd samochodem:
* Od strony Świebodzic drogą nr 35 przez Szczawno Zdrój do Wałbrzycha. Z Wałbrzycha drogą 381 kierujemy się na Olszyniec i Jugowice, a następnie drogą nr 383 dojeżdżamy do Walimia i jedziemy zgodnie z drogowskazami do Muzeum.

* Od strony Świdnicy kierujemy się na Lubachów, Zagórze Śląskie i dojeżdżamy do Jugowic. Z Jugowic drogą nr 383 docieramy do Walimia i jedziemy zgodnie z drogowskazami do Muzeum.

* Od strony Dzierżoniowa drogą nr 383 przez Pieszyce i Rościszów do Walimia i dalej zgodnie z drogowskazami do Muzeum.

Dojście szlakiem:
* Do Muzeum Sztolni Walimskich prowadzi czarny Szlak Martyrologii, zaczynający się w Jugowicach. Przeprowadzono go przez większość obiektów związanych z programem „Riese”. Biegnie przez Jugowice Górne, Walim, podziemny kompleks militarny „Rzeczka”, Grządki, „Podziemne Miasto Osówka”, Kolce do stacji kolejowej w Głuszycy Górnej.

* W pobliżu Muzeum przeprowadzono także szlaki: niebieski – E3 Europejski Szlak Długodystansowy; czerwony; niebieski; żółty oraz zielony, które eksponują walory krajobrazowe i turystyczne, faunę i florę Gór Sowich z Parkiem Krajobrazowym, Rezerwatu Góra Choina z zamkiem Grodno, stanowiącym zakończenie Szlaku Zamków Piastowskich.

http://www.sztolnie.pl/

854 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent