• Podróże
  • Szlakiem Żeromskiego na Gdyńskim...

Szlakiem Żeromskiego na Gdyńskim Orłowie

domek żeromskiego orłowo

Wycieczka nad morze to silne oddziaływanie na wszystkie ludzkie zmysły. Szumiące morskie fale działają na człowieka terapeutycznie. Ciepły piasek pod stopami, zachody słońca, powiew wiatru od morza, krzyki mew – to wszystko stanowi atrakcyjny wypoczynek. Podążając śladem Żeromskiego na Gdyńskim Orłowie można poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

Kiedy znajdziemy chwilę wolnego czasu proponuję wybrać się na spacer brzegiem morza na Gdyńskim Orłowie. Miejsce szczególne, odnajdziemy tam nie tylko kamienisty brzeg z otoczaków, czy ogromną dziuplę w starym drzewie, która stanowi niezwykłą atrakcję dla dzieci, ale też przystań z łodziami.

Spacer na molo zapewni nam niezapomniane wrażenia szumu morskich fal, w rytm których Żeromski pisał swoje niezwykłe dzieła. Obejrzenie domku Żeromskiego na Gdyńskim Orłowie także jest możliwe. Domek stoi przy plaży, niedaleko klifu i ujścia rzeki Kaczej. W pięknie odrestaurowanym Domku Żeromskiego, który jest dziś siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Orłowa, można oglądać pamiątki związane z pisarzem i jego pobytem nad Bałtykiem.

Stała wystawa, którą można obejrzeć w domku nosi tytuł: „Wspomnienie o Stefanie Żeromskim”. Organizowane są tam też zajęcia dla dzieci i pokazy ich prac. Uroczy mały, biały domek jest również miejscem gdzie można coś zjeść, co jest szczególnie ważne dla dzieci.

„Żyjąc świadomie w teraźniejszości i korzystając z niej w pełni, nigdy nie odczujemy nudy ani przygnębienia”. 
Karen Casey

Adres:
Dom Żeromskiego w Orłowie
81-510 Gdynia, Orłowska 6
tel: (58) 664-92-90
e-mail: aqua@post.pl 

Źródło fotografii: http://orlowo.gdynia.pl/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeum