Skansen Markowa

skansen markowa

Skansen to miejsce spotkań mieszkańców i turystów chcących dotknąć historii. Powstał on z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Markowej. Te zaklęte w drewnie wspomnienia ożywają wraz z przekroczeniem drewnianego progu chłopskiej chałupy.

Spacerując po jedynym w swoim rodzaju społecznym muzeum budownictwa przysłupowego w Polsce prowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej, odczujecie niepowtarzalny klimat prawdziwie magicznego miejsca. W każdym jego zakątku zobaczycie część historii naszych przodków. Te zaklęte w drewnie wspomnienia ożywają wraz z przekroczeniem drewnianego progu chłopskiej chałupy.

Od tego momentu będziecie doświadczać historii wieloma zmysłami. Poczujecie zapach słomianej strzechy, waszym oczom ukażą się pomieszczenia, narzędzia, sprzęty domowe i gospodarskie te same, co na przełomie XIX i XX wieku. Ww końcu, aby dopełnić uczty zmysłów, spróbujecie kawałek ciemnego chleba, który tak jak przed laty pieczony jest przez markowskie gospodynie. Społeczni przewodnicy, którzy znają dokładnie każdy nawet najmniejszy przedmiot z kilkutysięcznej ekspozycji, swoimi opowieściami przywołają miniona już epokę drewnianych chałup pod strzechą.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów

Muzeum Wsi Markowa Towarzystwo Przyjaciół Markowej
Markowa 1500
37-120 Markowa pow. Łańcut
tel.: (17) 22-65-346

http://www.skansen-markowa.pl/

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeum