Rejs po Wiśle

Statek "Zefir" do Serocka - rejs po Wiśle

Warto wybrać się również w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, znajdującego się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, nad jeziorem Zegrzyńskim.

Jezioro to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku im. Stefana Batorego.

Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim.

„Zefir” zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

W celu kupienia biletów należy się zgłosić do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00, środy od 7.00 do 11.00 oraz w piątki od 16.00 do 20.00. Płatność tylko gotówką. Bilet kupić można nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem.

Aktualne rozkłady można znaleźć w aktualnościach serwisu ZTM.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie