Park linowy w Zgierzu

Ścianka wspinaczkowa w Parku Linowym w Zgierzu

Nasza rodzinka lubi spędzać czas aktywnie i wybrała się do PARKU LINOWEGO W ZGIERZU. Sporo linowych atrakcji, podzielonych na 3 trasy i wiszących minimum 10 metrów nad ziemią , w sumie tworzy 523 metrów powietrznych wędrówek.

PARK LINOWY mieści się centrum miasta ZGIERZA (koło Łodzi) – w Parku Miejskim im. T. Kościuszki (ul. Piątkowska). W parku znajdują się 3 trasy, w sumie 523 metrów wiszących atrakcji.

Park linowy w Zgierzu to jeden z nielicznych „małpich gajów” położonych w centralnej Polsce.
Aby przetrzeć szlaki pierwsza wyruszyła mama-, która wykazała się nie lada odwagą i przeszła swoją trasę w czasie doskonałym i bez żadnych większych otarć. Wyruszenie reszty rodzinki było kwestia czasu.

W parku znajdziemy trzy trasy: jedną dla dzieci, oraz dwie dla osób starszych. Najłatwiejsza trasa, oznaczona jako „zielona”, ma około 3 metry wysokości, natomiast trasa „czerwona” dla zaawansowanych wisi 10 metrów nad ziemią.
Wszystkie trasy liczą w sumie 49 atrakcji. Najdłuższy zjazd mierzy prawie 100 metrów.

W parku znajdziemy drewniane kładki, wiszące liny, pajęczyny, małą ściankę wspinaczkową zawieszoną między drzewami oraz liczne trasy zjazdowe (pomiędzy drzewami). Wszystko to składa się z siatek przypominających wielkie pajęczyny, drewnianych kładek, wiszących lin. Wszystkie zabawy odbywają się pod okiem instruktorów, a każdy uczestnik zostaje wyposażony w uprząż i stosowny do rozmiaru głowy kask. Na wysokość można dopiero wejść po przeszkoleniu odbywającym się na starcie trasy.

Atrakcją jest także ściana wspinaczkowa. Znajduje się tu również mnóstwo zjazdowych tras, umiejscowionych między drzewami.

Park spełnia także wszelkie zasady bezpieczeństwa. Bawiliśmy się bardzo fajnie, jeszcze wieczorem przy kolacji opowiadaliśmy wrażenia z parku linowego.

Godziny otwarcia i cenu biletów wstępu można sprawdzić tutaj.
Za dopłatą istnieje możliwość przejścia trasy z opiekunem lub instruktorem.

Okolice parku
W okolicy parku znajduje się staw, na którym można popływać na wypożyczonych rowerkach, czy kajakach. Również tuż obok znajduje się zaplecze małej gastronomii, gdzie można pokonać głód za pomocą kiełbasy, szaszłyków, czy innego szybkiego posiłku.

 

Park linowy w Zgierzu odwiedził i opisał Pan Przemysław Drewnowski. Autor otrzymuje upominek.:)Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]