Na łowy do… Kniei

na-lowy-do
O tym, że dzieci lubią wszystko, co ze zwierzętami jest związane nie trzeba nikogo przekonywać. Co prawda większość zwierząt prezentowanych w „Kniei” to wypchane eksponaty (dzięki temu można się bezpiecznie zbliżyć do niedźwiedzia lub spojrzeć wilkowi w oczy), ale jest też miła niespodzianka: nieopodal głównego budynku, na wolnym powietrzu są naturalnie wkomponowane w krajobraz, otoczone siatką wybiegi dla zwierząt. O ile czworonogi nie schowają się za drzewka – można zobaczyć daniela z łanią. Jest też dzik i „para wełniana” – owca z baranem, a w stawach ryby.

A wracając do muzeum pod dachem – nie jest duże, ale właściwie można o tym pomyśleć jako o zalecie, jeśli chodzi o dzieci – mniej chodzenia. „Knieja” to jedna olbrzymia sala, w której aż kipi od eksponatów – znalazły tam swoje miejsce drapieżniki, ptaki, ale też liczne poroża, skóry, trofea myśliwskie.

Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja” mieści się w Nowosiółkach, przy drodze Lesko – Baligród w Bieszczadach, jest dobrze oznakowane, nie jest trudno trafić.

Muzeum zwiedzała i opisała Pani Grażyna Kossowska.

Informacje o godzinach otwarcia muzeum i cenach biletów znajdują się na stronie.

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja”
Nowosiółki 30,
38-604 Hoczew,
tel. 13 469 41 85 oraz 609 474 783

http://www.muzeumknieja.pl/

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent