Mały Ogród Zoologiczny w Turce k/Lublina

maly-ogrod-zoologiczny-w-turce-klublina

Mały ogród zoologiczny położony jest w przepięknej okolicy doliny rzeki Bystrzycy. Jedną z głównych jego atrakcji stanowi zabytkowy park z pięknymi okazami drzew różnych gatunków. Otoczenie zieleni sprawia, iż Mały ogród zoologiczny to nie tylko miejsce doskonałych zabaw, ale również wspaniałe zacisze do odpoczynku i kontemplacji. Tym, którzy opanowali techniki skradania do perfekcji, zdarza się z bliska ujrzeć ptaki i bobry – mieszkańców Bystrzycy.

Ogród zoologiczny dla dzieci usytuowany jest w zabytkowym 230-letnim parku o powierzchni 10 ha., nad rzeką Bystrzycą, w której można często spotkać bobry. Na terenie parku znajduje się XIX-wieczny zamieszkały zabytkowy dwór, wpisany do rejestru zabytków. W starych pniach drzew znajdują się ule z pszczołami, jest możliwość zakupu miodu, a jesienią – orzechów laskowych.

To bez wątpienia doskonałe miejsce na rodzinne spędzenie weekendowego popołudnia! Dzieci nie będą się tutaj nudzić. Oprócz odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu w cieniu drzew, można spotkać się oko w oko z końmi małopolskimi, kucami szethlandami, osłami, jeleniami europejskimi, muflonami, sarnami, owcami kameruńskimi, kozami, dzikami, danielami białymi, królikami, pawiami, perliczkami, kurami, czy bażantami.
Kuce szethlandy i osły spacerują po parku oczekując na dzieci. Są bardzo łagodne, można je głaskać, a nawet przejechać się na ich grzbiecie.

Rozbrykane maluchy mogą się wyszaleć na placu zabaw, trampolinie, w parku linowym, a nawet  na placu manewrowym wyposażonym w maszyny rodem z Formuły 1.

Małe zoo w Turce k. LublinaOgród zoologiczny dla dzieci znajduje się w odległości 8,5 km od dworca głównego PKS w Lublinie na trasie Łęczna-Włodawa (droga nr 82). Można dojechać samochodem, autobusem miejskim lub liniami przewoźników prywatnych. Dokładne instrukcje znajdują się na stronie.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Mały Ogród Zoologiczny dla Dzieci
Turka 15,20-258 Lublin
tel. kom 601 283 352
email: info@malezoo.net
http://www.malezoo.net

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie