Legolland, Billund, Dania

Leggoland W Danii to rozrywka dla całej rodziny

Ogromny rodzinny park rozrywki zbudowany z milionów klocków. Wszelkich pasjonujących atrakcji Wam nie zabraknie. Park podzielony jest na krainy tematyczne: Miniland, LEGOREDO Town, Imagination Zone, Adventure Land, Knight Kingdom, DUPLO Land, Piratland, Polar Land. W każdej z nich czekają Was niesamowite przeżycia.

Tutaj można naprawdę zaszaleć na lądzie, na morzu i w powietrzu. Mnóstwo zabaw do wyboru – ponad 50 ekscytujących przejażdżek i zabawnych wydarzeń czeka na Waszą rodzinę. Atrakcje dostosowane do różnych poziomów wieku dzieci.

Miniland jest sercem Legoland-u. Tutaj można zobaczyć wspaniały świat w miniaturze i cieszyć się widokiem słynnych budowli i miejsc, które zostały zbudowane/odtworzone z 20 milionów klocków. Odwiedzicie USA, Niemcy, Holandię, Norwegię, Szwecję i Danię. Dzieci będą miały okazję poćwiczyć jazdę specjalnymi samochodzikami i zrobić swoje pierwsze prawo jazdy w Toyota Traffic School (jako pamiątkę z podróży, dzieci otrzymują plastikowe laminowane prawo jazdy z nazwiskiem i zdjęciem).

Będzie okazja podziwiać park z 4 metrów wysokości jadąc w wagonikach z LEGO. Do tego LEGO Pociąg zabierze Was na wycieczkę po parku, która zachwyci całą rodzinę. Po drodze można zobaczyć setki postaci LEGO – dużych i małych. W LEGOREDO Town przeniesiecie się w świat Dzikiego Zachodu. Spotkacie kowbojów, poszukiwaczy złota i przeżyjecie niesamowite przygody. Kraina ta oferuje mnóstwo zabawy i aktywności dla całej rodziny: m.in. możliwość popłynięcia LEGO Canoe wśród niedźwiedzi i pum, rzeką, która kończy się ryczącym wodospadem.

Imagination Zone to świat podwodnej zabawy i przygody 4D dla całej rodziny. Możecie zwiedzić „Atlantis by SEA LIFE” – gdzie zbliżycie się do rekinów – i poszukać zatopionego skarbu. Zobaczcie również największe kraby w Danii. W LEGO Studios – największym w Skandynawii kinie 4D będziecie mogli obejrzeć filmy, które angażują wszystkie zmysły.

Adventureland podniesie Wam poziom adrenaliny. Zwiedzicie Świątynię, w której ukryto skarby, będziecie mogli spotkać mumie czające się w ciemności. Oprócz tego na terenie tej krainy – dzieci będą mogły wejść w rolę strażaków – naprawdę świetna zabawa – rodziny konkurują o to, kto jest najszybszym i najbardziej efektywnym zespoły przeciwpożarowym. Lubicie mocne wrażenia? X-treme Racers to jedna z najciekawszych tu kolejek górskich – 16 metrów w górę i w dół – 60 km na godzinę. Jesteście gotowi na szaloną jazdę?

Miejsce przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie drogi i ścieżki są utwardzone. Wózki spacerowe (ograniczona ilość) można wypożyczyć przy wejściu. W Babycare Centre dostępne miejsce dla osób chcących ogrzać mleko dla dzieci i jedzenie, wykonać zabiegi higieniczne czy nakarmić malucha. Toalety znajduj się w wielu miejscach parku. Zróżnicowane punkty gastronomiczne, ze smacznym jedzeniem. Na terenie LEGOLANDU znajduje się sporo ciekawych sklepów –  tutaj znajdziecie tu duży wybór klocków LEGO,  produktów i wspaniałych pamiątek. 

 

Przydatne informacje:
LEGOLAND ApS
Nordmarksvej
DK-7190 Billund
Tel: +45 7533 1333
E-Mail: info@LEGOLAND.dk
Stronawww.legoland.dk/en 
Mapa: www.legoland.dk/Oplev-LEGOLAND/
Zwiedzanie: www.legoland.dk/Planlag-dit-besog/abningstider/

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]