Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kopalnia soli w Kłodawie

kopalnia soli w kłodawie

Kłodawa to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim. Doskonały dojazd autostradą z Poznania czy Łodzi. My jechaliśmy z Poznania- to odległość około 163 km.

Wycieczkę należy wcześniej zaplanować i zgłosić telefonicznie. Zostanie ustalona data i godzina zjazdu. Goście indywidualni mogą zastać połączeni w jedną grupę. Zjazd jest tylko z przewodnikiem i dla dzieci powyżej 7 lat. Minusem jest to, że zjazdy możliwe są tylko w dni powszednie w godz. od 8:00 do 10:30 oraz o 14.30, ale z uwagi na to, że tam normalnie pracują ludzie, można to zrozumieć. Przed kopalnią jest dość duży parking. Na terenie firmowy sklepik, gdzie można kupić lampki solne, sól do kąpieli czy inne różne pamiątki w przystępnej cenie.  Jest też możliwość zamówienia jedzenia i noclegu, ale my z tego nie skorzystaliśmy.

Podczas zwiedzania obowiązują kaski, trzeba też pamiętać o wygodnym obuwiu.

Córka trochę się bała zjazdu windą, zresztą nie tylko ona. Trasa turystyczna jest po prostu rewelacyjna. Pięknie, kolorowo oświetlona. Zwiedzamy między innymi kaplicę św. Kingi – opiekunki górników solnych, grotę Drakuli. Z uwagi na to, że jest to czynna kopalnia, możemy podejrzeć pracę górników czy zobaczyć maszyny, jakie są używane. Trudno jest mi opisać wrażenia, na pewno są niezapomniane.  Z czystym sumieniem polecam.

Po wyjściu byliśmy cali słoni, wszędzie mieliśmy sól, no i dostaliśmy woreczki soli jodowanej.

Informacje dla zwiedzających

 

Adres:
Kopalnia Soli „KŁODAWA”
Aleja 1000-lecia 2
62-650 Kłodawa,

 

Źródło fot.: http://www.sol-klodawa.com.pl/

845 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent