Weleda
Weleda Baby

Janowiec nad Wisłą

janowiec-nad-wisla
Janowiec to mała, cicha spokojna miejscowość. Można tam dojechać bezpośrednio samochodem, bądź dla zwiększenia atrakcji dopłynąć promem z Kazimierza.

 

Będąc w Janowcu, zatrzymujemy się na parkingu przy zabytkowym kościele. Kościół wybudowany ok. 1350 r. w stylu gotyckim znacznie przebudowany w XVI wieku w stylu renesansowym. Wewnątrz nagrobek Firlejów. Właścicieli zamku znajdującego się na pobliskiej górze. Możemy dodatkowo zwiedzić ruiny tego zamku, w którym obecnie znajduje się muzeum. Dodatkowa atrakcja dla maluchów: muszą się wspiąć na górę ok. 10 min. Widok z góry zapiera dech w piersiach.

Niedaleko znajduje się zespół dworski złożony z budynków przeniesionych z pobliskich terenów Lubelszczyzny. W skład zespołu wchodzą: barokowy dwór, drewniany spichlerz oraz stodoła z końca XIX w. Tam znajdziemy mnóstwo eksponatów, które pochodzą z poprzednich epok. Dzieci wszystko interesowało, chętnie biegały po wszystkich zakamarkach i dopytywały : „Co to?”, „Do czego?”, „A po co?” itd…Chłopcy wspominają ten wyjazd do dnia dzisiejszego i dopytują, kiedy znów odwiedzimy tamte strony.

Widoki z góry na rynek w Janowcu czy niebieską wstęgę Wisły i piękny Kazimierz – niezapomniane.

Strona Muzeum Nadwiślańskiego: www.muzeumnadwislanskie.pl

Opis atrakcji przysłała Pani Mariola Olszewska, Laureatka drugiej edycji Wakacyjnego Konkursu Miasta Dzieci. Autorka otrzymuje upominek:) 

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.muzeumnadwislanskie.pl 

479 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent