Góra Parkowa – Krynica Zdrój

gora-parkowa-krynica-zdroj
Do miasta można się dostać autobusem, własnym samochodem albo pociągiem. Tą ostatnią wersję polecam ze względu na piękne widoki (jadąc od strony Nowego Sącza kolej biegnie wzdłuż rzeki Poprad). Podróżując autem – przez Kraków – dojedziemy z Łodzi, Warszawy itd.

Na samą Górę Parkową można dojść pieszo (ok. 45-60 min. spacerem). Ścieżki wiodą przez lasy, obok stawów, niemal wszędzie mamy wygodne ławeczki, więc jest gdzie odpocząć. Popularnym środkiem transportu jest tez kolej liniowo-terenowa, która zawiezie nas na górę. Kolejka kursuje co 15 minut.

Atrakcje na szczycie:
Na szczycie Góry Parkowej czeka na nas mnóstwo atrakcji. Mamy więc piękny, zachowany w niemal nienaruszonym stanie park, znad którego rozciąga się widok nad całe miasto. Są również lokale gastronomiczne, przyjemna kawiarnia z tarasami i „wioska indiańska” – coś dla najmłodszych uczestników wycieczki. Wielkim powodzeniem cieszą się ,,Rajskie ślizgawki”. Niezapomniane chwile możemy przeżyć w ciemnej rurze, na niby spokojnej fali i stromym stoku. Dzieciom na pewno spodoba się zjeżdżalnia pontonowa – trasę o długości 130 m można pokonać na oponach. Do góry wyjeżdżamy z powrotem na specjalnym taśmociągu. Wspaniała zabawa – także dla dorosłych – gwarantowana.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów

Opis atrakcji przysłała Pani Renata Chrupek.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent