Disney – MGM Studios w Orlando na Florydzie

disney-mgm-studios-w-orlando-na-florydzie

MGM Studios to drugi, po Magic Kingom, park rozrywki w Disney World na Florydzie. Dominuje tam tematyka filmowa. Cały park stylizowany jest na słynne Hollywood w Los Angeles. Brama główna prowadzi ulicą Sunset Boulevard 

MGM zaprasza dzieci i dorosłych pasjonujących się filmem, muzyką filmową, historią kina oraz wszystkich, którzy chcą spędzić 1 dzień z dala od codzienności. Przekraczając progi parku, każdy poczuje się jak gwiazda filmowa, reżyser czy kaskader… Park oferuje mnóstwo atrakcji, które pogłębią wiedzę na temat ulubionych bohaterów kina, zabiorą w podróż wehikułem czasu oraz zadbają o ciepłą, rodzinną atmosferę.

Największym zainteresowaniem cieszą się roller coastery: „Indiana Jones", „Rock′n′Roller Coaster", „The Twilight Zone Tower of Terror" – są to szalone kolejki, które niemal przenoszą w inną przestrzeń. Na uwagę zasługują także symulator „Star Tours – The Ultimata Star Wars Trill Ride" oraz fantastyczne pokazy efektów specjalnych: „Lights, Motors, Actions".

Po szalonej przygodzie, koniecznie trzeba coś zjeść! W MGM nawet podczas obiadu będziecie można poczuć się jak na planie filmowym – często zawodowi aktorzy przechadzają się alejami, co jakiś czas , odgrywając niezapomniane scenki.

Uwagi praktyczne:

– MGM Studios jest najmniejszym parkiem Disney′a – wystarczy 1 dzień na zobaczenie wszystkiego

– w MGM nie ma tak długich kolejTekst i Foto. Irmina Szadkowska-Filipowiczek jak np. w Magic Kingdom, a jest równie interesująco i zajmująco

– ceny biletów są zależne od pory roku

– park czynny jest niemal cały rok kalendarzowy

– MGM zachwyci każdego, ale na pewno więcej radości będą odczuwały trochę starsze dzieci i oczywiście dorośli

Szczegóły na oficjalnej stronie:
MGMstudios

Teksti Foto. Irmina Szadkowska-Filipowicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent