Cerkiewki, kościółki i… zwierzątka w Myczkowcach

Cerkiewki, kościółki i… zwierzątka w Myczkowcach

cerkiewki-kosciolki-i
Jeśli małe nóżki i oczy zmęczą się odwiedzaniem rozlicznych na tych ziemiach zabytków sakralnych – uroczych, pamiętających minione lata cerkiewek i kościółków – można zabrać pociechy do Centrum Kultury Ekumenicznej – muzeum miniatur sakralnych w Myczkowcach koło Soliny na Podkarpaciu.

Na niewielkim obszarze zgromadzone są świątynie (katolickie, greckokatolickie, prawosławne) nie tylko z terenu Podkarpacia, ale i z krajów ościennych – Ukrainy i Słowacji. Są też miniatury obiektów, które … już nie istnieją. Pod gołym niebem ustawionych jest w sumie 140 makiet w skali 1: 25. Tak naprawdę można chodzić długo, przyglądając się architektonicznym detalom. Z dziećmi pewnie ta „podróż” przebiegnie szybciej, ale gwarantowane, że zainteresują się drewnianymi obiektami. Dodatkową atrakcją jest wydobywająca się dyskretnie z małych głośników muzyka sakralna, dopasowana do zwiedzanych obiektów. Można zasłuchać się, siedząc na ławeczce, w cerkiewnych śpiewach…

Tuż obok, na terenie tego samego Ośrodka, znalazły swe miejsce lamy, daniele, kozy, konie, liczne ptaki i inne zwierzęta – mini-zoo to bezsprzeczna atrakcja dla każdego malucha.
I jeszcze, dla osób, dla których ten temat jest ważny – ogród biblijny z biblijną roślinnością, postaciami, cytatami. Tu wstępem jest „cegiełka” o dowolnej wartości. Podobnie jak za parking – przybyli płacą wedle swego uznania.
A wszystko to mieści się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego Caritas w Myczkowcach. Warto tam zajrzeć podczas wizyty w Bieszczadach. I koniecznie wybrać się, z wiatrem we włosach, na spacer po myczkowieckiej zaporze.

Opis atrakcji przysłała Pani Anna Lubowicka.

Adres:
Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy w Myczkowcach,
Uherce 38-623
Tel. (13) 4618370, 4618510, 4608800, kom. 605 106 755

www.myczkowce.org.pl

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie