Centrum Hipiki w Jaszkowie

centrum hipiki
Jaszkowo jest największym centrum jeździectwa w Polsce. Znajduje się w województwie wielkopolskim, w powiecie średzkim. Prosta droga z Poznania około 36 km.

Przed centrum jest duży parking, także nie ma problemu z parkowaniem. Na teren można swobodnie wejść. Znajdują się tam dwie duże stajnie, do których można wchodzić i podziwiać konie, podglądać pracę przy nich. My trafiliśmy na czyszczenie i podkuwanie. Mieliśmy okazję obejrzeć lekcję jazdy konnej. Dzieci były zachwycone. Wypożyczyliśmy też kucyka. Córka dostała kask, my lejce i już można było iść na spacer do pobliskiego lasu.

Na terenie ośrodka jest mini zoo oraz plac zabaw dla dzieci. Można pospacerować nad Wartą (przepiękne widoki). Pochodzić po lesie (z kucem lub bez). Jest też przystań rzeczna ze statkiem turystycznym, starymi barkami i dużą liczbą wędkarzy.

W stylowej karczmie serwowane są domowe obiady w formie stołu szwedzkiego. Ceny przystępne, a jedzenie smaczne. Miła obsługa. Można też zabrać ze sobą prowiant i zrobić sobie piknik nad Wartą.

Na terenie znajduje się także odrestaurowany pałac z XIX wieku, otoczony pięknym parkiem. Mieści się w nim hotel.

Centrum jest doskonałym miejscem na spędzenie miłego dnia z dziećmi w otoczeniu koni i pięknych widoków. Jest to miejsce, do którego chce się wracać.

Emilia Mikołajczak

Adres:
Centrum Hipiki
Jaszkowo 16
63 112 Brodnica
 

Źródło fot.: http://www.centrumhipiki.com/

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent