Bagno Przecławskie i Skansen w Kolbuszowej
UD

Bagno Przecławskie i Skansen w Kolbuszowej

bagno-przeclawskie-i-skansen-w-kolbuszowej
Chciałabym zaproponować wycieczkę objazdową. Jesteśmy z Mielca na Podkarpaciu i bardzo dużo podróżujemy z naszymi dziećmi- 9-letnią córką i 7-letnim synem. Trasa, którą przedstawiam należy do naszych ulubionych.

Pierwszym przystankiem jest Rezerwat Przyrody „Bagno Przecławskie”. Znajduje się on około 15 kilometrów od Mielca, jadąc w stronę Dębicy, około 2 kilometrów od Przecławia. Jest tutaj wspaniała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 830 metrów, która prowadzi dookoła torfowiska. Występuje tu ponad 200 gatunków roślin związanych z torfowiskami, charakterystycznych dla Kotliny Sandomierskiej. Rośliny są podpisane na specjalnych karteczkach. Na ścieżce jest też dużo mostków, więc dzieci na pewno nie będą się nudzić. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o rezerwacie

Drugim etapem wycieczki jest Park Etnograficzny (Skansen) w Kolbuszowej. Z Przecławia do Kolbuszowej najkrótsza i najbardziej malownicza droga prowadzi przez Niwiska. Park Etnograficzny w Kolbuszowej znajduje się na ulicy Wolskiej 36. Z centrum miasta są bardzo dobre oznaczenia. Dlatego trafić nie jest trudno.

Na terenie Skansenu znajduje się wiele starych chat z terenu Podkarpacia. W wielu z nich urządzone są też wnętrza. Jest drewniany kościółek, remiza strażacka, szkoła, śliczne przydrożne kapliczki, kilka wiatraków. W niektórych zagrodach są żywe zwierzęta (kozy, gęsi, itp.). Będąc tam można naprawdę przenieść się w dawne czasy. Moje dzieci uwielbiają tam wracać.
Więcej informacji o Skansenie

Wycieczkę opisała Pani Anna Rokosz. 

Godziny otwarcia

Cennik

793 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent