Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Katalog Miasta Dzieci • domy kultury

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1

W skład Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 wchodzą filie:

1. filia nr 1 – Ogród Jordanowski, 91-117 Łódź, ul. Łanowa 14 B,

2. filia nr 2 – Ośrodek Edukacji Ekologicznej „W Lesie Łagiewnickim”, 91-518 Łódź, ul. Wycieczkowa 107.

Celem działalności CZP nr 1 jest wspieranie edukacyjnego i artystycznego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wyrównywanie szans rozwoju dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych wychowawczo oraz osób niepełnosprawnych, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży, prowadzenie edukacji kulturalnej, tworzenie wzorów i kształtowanie nawyków kulturalnego, pożytecznego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu, integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk, prowadzenie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych, prowadzenie współpracy międzynarodowej.

Swoje cele CZP nr 1 realizuje poprzez prowadzenie zajęć rozwijających zainteresowania uczestników, prowadzenie klubów i świetlic dla dzieci i młodzieży, prowadzenie klubu integracji środowiskowej, prowadzenie zajęć integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi, organizowanie imprez masowych, prelekcji, wystaw, konkursów, przeglądów i prezentacji dorobku placówki, uczestnictwo w konkursach, przeglądach, olimpiadach na wszystkich poziomach, organizowanie półkolonii, wycieczek, rajdów, imprez rekreacyjnych i zajęć prozdrowotnych, prowadzenie międzynarodowej wymiany młodzieży, prowadzenie zajęć przyrodniczych i ekologicznych, organizowanie kursów, szkoleń, seminariów i konferencji, realizacja innych projektów dla dzieci i młodzieży we współpracy ze szkołami, radami osiedla lub organizacjami pozarządowymi.

ul. Zawiszy 39

42 655 06 00, 42 655 06 30