Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Markowe zabawki dla dzieci

Centrum Inicjatyw i Form Artystycznych Paka-MERa

W wyniku rozwoju Teatru MER, z inicjatywy jego twórców, powstał portal internetowy „Paka-MERa”.

Inspiracją do stworzenia „Teatru MER” była potrzeba samorealizacji aktorów jako twórców. Chcieli oni zyskać całkowity wpływ na kształt i charakter artystyczny własnych projektów. Prostymi środkami tworzą najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni dziecka. Pobudzają wrażliwość, wywołują uśmiech i poruszają ważne problemy. Od 2002 roku Teatr Mer tworzy i prezentuje swoje spektakle na terenie kraju, ale nieobce są mu również trasy europejskie.

Poza spektaklami aktorzy prowadzą warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci oraz dla dorosłych. Twórcami przedstawień i warsztatów teatralnych są wyłącznie dyplomowani aktorzy.

ul. Piłsudskiego 135
Łódź

kontakt@paka-mera.pl

Centrum Inicjatyw i Form Artystycznych Paka-MERa
ZOBACZ TAKŻE:teatr

Paka-MER-a logo

Program warsztatów teatralnych dąży przede wszystkim do uświadomienia dzieciom i młodzieży, jakimi są wyjątkowymi ludźmi. Poprzez działania para-teatralne, w których biorą oni czynny udział, uświadamiamy im jak mogą sobie pomóc w dążeniu do celu, jak uwierzyć w siebie, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych (np. egzamin do gimnazjum, matura itp.). Jednocześnie pokazujemy kulisy teatru lalkowego i dramatycznego.

Uświadamiamy młodym ludziom, że są w stanie sami zrealizować prawdziwy spektakl teatralny, a jeśli to potrafią, to nie ma na świecie rzeczy, której nie byliby w stanie dokonać. Najważniejsze to wybrać sobie w życiu cel i do niego dążyć. Dużą dawkę optymizmu przekazujemy młodzieży w lekkiej formie, występujemy razem na scenie, a przy okazji zabawy zmuszamy ich do myślenia i działania.

Oferta skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów i innych  zorganizowanych grup.

Lekcja teatralna trwa 2 godziny i prowadzą ją dyplomowani aktorzy.

sob-nd
12.03-13.03.2011
Przedstawienie dla dzieci, kabaret, klowni i iluzja

Przedstawienie dla dzieci, kabaret, klowni i iluzja

Zapraszamy małych i dużych widzów na kolejny teatralny weekend w Paka-MERze. Król dalekiej krainy, kpiący ze wszystkich i ze wszystkiego, zostaje ukarany przez obrażonego czarodzieja długotrwałym, męczącym, nieprzerwanym śmiechem. Uratować go może jedynie cytryna, których w królestwie nie ma nawet na lekarstwo… Dla pierwszych dwóch osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, mamy podwójne zaproszenia na ten spektakl!

pon-pon
28.02-21.03.2011
Joga w Paka-MERze dla każdego

Joga w Paka-MERze dla każdego

Joga to dialog ciała, oddechu i umysłu. Dla niektórych to po prostu dobry system ćwiczeń fizycznych, dla innych – sposób na życie, filozofia dotycząca zdrowego trybu życia. Jogę może ćwiczyć każdy – ćwiczenia są bardzo zróżnicowane. Od prostych, wstępnie otwierających ciało – do bardziej skomplikowanych pozycji. Oczywiście, zaczyna się od podstaw.

sob-nd
26.02-27.02.2011
Nowości w Paka-MERze, zaproszenia czekają!

Nowości w Paka-MERze, zaproszenia czekają!

To bajka należąca do światowej klasyki opowiedziana na nowo, lecz z zachowaniem poetyki Aleksandra Puszkina we wspaniałym tłumaczeniu Juliana Tuwima. Przedstawienie prezentują aktorzy w kostiumach wzorowanych na strojach rosyjskich chłopów z okresu caratu. Całości towarzyszy oryginalna, ludowa, nastrojowa muzyka rosyjska, efekty akustyczne w postaci szumu morza, pokrzykiwania mew, czy burzy, a także grane przez wykonawcę na guzikowej harmoszce czastuszki i przyśpiewki. Do wygrania 2 zaproszenia!

pt-pt
25.02-25.03.2011
Paka-MERa dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Paka-MERa dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Piątkowe popołudnie to czas na coś szalonego! Paka-MERa zaprasza wszystkich na niezwykłe warsztaty cyrkowe. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. To nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe nie tylko rozwijają sprawność i koordynację ruchową, dodają także pewności siebie, a żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

czw-czw
24.02-17.03.2011
Warsztaty plastyczne w Paka-MERze

Warsztaty plastyczne w Paka-MERze

Na warsztatach tworzymy różne przedmioty z rzeczy będących w zasięgu ręki. Rzeczom, które uważane są za zbędne, niepotrzebne damy nowe życie. Udowodnimy, że rzeczy nie są takie jak nam się wydaje, że gazeta ma wiele zastosowań, że nie warto wyrzucać jednorazowych reklamówek, a plastikowe butelki chciałyby być kimś innym…

nd-pt
19.12-31.12.2010
Paka-MERa – ferie w Łodzi

Paka-MERa – ferie w Łodzi

Już teraz warto pomyśleć, co nasze pociechy będą robić w wolne zimowe dni – jeśli ferie, to tylko w Paka-MERze! Od 17. do 28. stycznia codziennie odbywać się będą zajęcia dla Waszych dzieci. Pod okiem zawodowego aktora grupa teatralna przygotuje spektakl, którego premiera odbędzie się na scenie Paka-MERy, a grupa plastyczna podczas zajęć zadba o scenografię, kostiumy i oprawę plastyczną przedstawienia.

W trakcie ferii w Paka-MERze czeka na dzieci wiele niespodzianek, m.in. przedstawienia Teatru MER oraz popisy szalonego cyrkowca. Zadbamy również o pełne brzuszki uczestników – codziennie będzie czekał na nich słodki poczęstunek. Zapisy do 9. stycznia!

śr-czw
01.12-02.12.2010
Paka-MERa

Paka-MERa

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie,
gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być,
jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi,
i jakimi są”. Zapraszamy na spotkania z teatrem – każdy może spróbować swoich sił, najmłodsi aktorzy w środy; ci strarsi – w czwartki. Paka-MERa czeka na adeptów sztuki aktorskiej!

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto