Weleda
Weleda Baby

Paka-MERa dla dzieci, młodzieży i dorosłych

📅 piątek 25.02.2011 do piątek 25.03.2011
Paka-MERa dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 każdy piątek
godz. 16.30-18.00

Warsztaty Sztuki Cyrkowej są oryginalną formą twórczej aktywności oraz nowatorską metodą ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczą się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Celem działalności jest propagowanie kultury i sztuki, rozwijanie zdolności manualnych i ruchowych, pogłębianie wyobraźni twórczej, wykorzystanie nietypowych form relaksu i koncentracji, organizacja czasu wolnego.

Zajęcia to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Ćwiczenia przy użyciu różnego rodzaju rekwizytów cyrkowych, kuglarskich tj.: piłki, maczugi, obręcze, poisy, diabolo, talerze, chusty do żonglerki, rolla-bolla (równoważnia), flowerstiki, hula-hopy, kije, monocykle, powerizer, szczudła.

Zajęcia prowadzi mgr Rafał Mikołajewski – Pedagog, instruktor teatralny, animator kultury, żongler, szczudlarz, aktor. Organizator otwartych spotkań żonglerskich w Łodzi, od trzech lat prowadzi działania edukacji cyrkowej i teatralnej na terenie całej Polski.

Zapraszamy dzieci i dorosłych !

Więcej szczegółów:

http://www.paka-mera.pl/

599 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent