Nowości w Paka-MERze, zaproszenia czekają!

📅 sobota 26.02.2011 do niedziela 27.02.2011
Nowości w Paka-MERze, zaproszenia czekają!

26 i 27.02

"O Rybaku i rybce"
Jest to bajka należąca do światowej klasyki opowiedziana na nowo, lecz z zachowaniem poetyki Aleksandra Puszkina, którą wspaniale oddał w swym tłumaczeniu Julian Tuwim. Przedstawienie prezentują aktorzy w kostiumach wzorowanych na strojach rosyjskich chłopów z okresu caratu.

Wykonawcy animują plastyczne, wyraziste lalki rybaka i jego żony. On niezmiennie w zgrzebnych portkach i koszuli, ona natomiast, w miarę rosnących wymagań, coraz bardziej strojna. Całości towarzyszy oryginalna, ludowa, nastrojowa muzyka rosyjska odtwarzana z taśmy, efekty akustyczne w postaci szumu morza, pokrzykiwania mew, czy burzy, a także grane przez wykonawcę na guzikowej harmoszce czastuszki i przyśpiewki. Całość kończy melorecytacja morału:

…I z dzisiejszej bajki morał
jak odbita piłka wraca.
Nie przesadzaj, nie bądź chciwy,
bowiem chciwość nie popłaca

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!
2 podwójne zaproszenia na sobotni spektakl o 16.00 i niedzielny spektakl o 17.00 czekają na pierwsze 2 osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe:

Pytanie konkursowe: Ile życzeń spełniała Złota rybka?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem karolina@miastodzieci.pl, wraz z odpowiedzią prosimy podać imię i nazwisko.
Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej zwrotnym mailem.

Paka-MERa
Łódź, Al. M. J. Piłsudskiego 135